Istnieją pewne "podziały" ludzi ze względu na charakter. Książkowe opisy definiują każdą osobowość w ściśle określony sposób, pozostawiając niewiele miejsca na lekkie odstępstwa od reguły. Towarzyski i otwarty  introwertyk może się wydawać oksymoronem, ale tak nie jest! Poniżej 3 znaki, że jesteś towarzyskim introwertykiem.

Czujesz adrenalinę w sytuacjach towarzyskich, po czym jesteś wyczerpana

Możesz uczestniczyć w spotkaniu, rozmawiać ze wszystkimi i się świetnie bawić. Jednak kiedy baterie się wyczerpują, pragniesz wrócić do domu i odpocząć. Oznacza to, że czas w którym świetnie bawisz się wśród ludzi jest określony i ograniczony. Co po tym? Pragniesz spokoju, czujesz że już pragniesz wrócić. Mimo, że czasami impreza się nie kończy, życzysz innym dobrej zabawy i żegnasz się z towarzystwem, biegnąc do oazy spokoju - swojego domu.

Dobrze się czujesz w kontaktach z innymi, jednak równie ważny i potrzeby jest czas z samym sobą

Dla każdej osobowości mającej coś z introwertyka czas spędzony z własnymi myślami działa niczym ładowanie baterii, sił. Jest to nie tylko relaksujące i przyjemne, ale też niezbędne. Nawet jeśli jesteś towarzyska i cenisz czas spędzony z innymi wiesz, że satysfakcję i spełnienie osiągasz dbając o swoje indywidualne potrzeby. Towarzyski introwertyk potrafi być empatyczny i wczuć się w innych ludzi, co przekłada się na lubienie i cenienie go.

Ochota na życie towarzyskie zależy od poziomu energii

Jak wiele osób z nas to zna? Zapewne duża część. Ekstrawertycy ładują baterie przebywając z innymi, to ludzie pozwalają mu czuć się dobrze. Towarzyscy introwertycy natomiast są inaczej skonstruowani: chętnie wyjdą do ludzi dopiero wtedy, kiedy czują się na to gotowi, przygotowani i pełni sił. Nawet jeśli masz ochotę na spotkanie z innymi, czasami czujesz że nie jesteś na to gotowa, że potrzebujesz więcej czasu z samą sobą. Zauważyłaś, że kiedy wychodzisz do pracy lub na zajęcia rzadko kiedy masz ochotę na dalsze kontakty międzyludzkie i wolisz zostać już w domu? Oznacza to, że jesteś towarzyskim introwertykiem.

NB

Udostępnij:

M A


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img