Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Pracujemy ponad siły, poświęcamy siebie i swój czas dla niego, aby naszemu dziecku niczego nie brakowało. Dbamy o rozwój, organizujemy dodatkowe zajęcia, kupujemy nowe sprzęty. Jednak nie tylko o to powinniśmy zadbać. W przyszłości, najbardziej istotne okażą się wartości, które kiedyś wpoiliśmy, którymi będzie się kierowało nasze dziecko. O jakich wartościach mowa?

Wartości, które powinniśmy wpoić dziecku, aby w przyszłości było szczęśliwe i zaradne

Poczucie właśnie wartości

Nasza pociecha napotka, jak każdy z nas, na nieprzyjemności, trudne momenty w życiu i ciężkich ludzi. Wtedy nieoceniona będzie wpojona pewność siebie, która nie pozwoli złamać naszego dziecka nawet w najtrudniejszych chwilach.

Pokora

Równie ważna wartość, która pozwoli wyrosnąć dziecku na rozsądnego i życzliwego człowieka. Czasami spotykamy ludzi, którym wyraźnie jej brakuje, co nigdy nie jest przez innych mile widziane. Dlatego warto zadbać również o tę cechę.

Empatia

Bez niej człowiek nie byłby człowiekiem. Należy uczyć kolejne pokolenia szacunku i zrozumienia drugiego człowieka, a to samo się nam odwdzięczy. Dobrze jest również wpajać szacunek i dobre traktowanie zwierząt. Stanowi to pierwszy krok do szanowania innych.

Wdzięczność za to, co mamy

Można być zadowolonym nawet jeśli nie mamy wiele, a można być niezadowolonym mając aż za dużo. Chodzi o docenienie, o radość z małych rzeczy. Jeśli Twoje dziecko nauczy się takiego podejścia, będzie szczęśliwe.

Radość z życia

Nauczymy swoje dzieci cieszyć się z każdego dnia, aby każdy dzień miał w sobie choć trochę uśmiechu. Dzięki temu nawet w cięższych chwilach nie będzie groziło załamanie. Dzięki pozytywnemu nastawieniu świat będzie bardziej przyjazny.

Nadzieja

Nadzieja na lepsze dni, na poprawę. Nigdy nie wiadomo, kiedy to właśnie ona będzie nieoceniona. Powinniśmy wpoić, aby nie tracić wiary, że nie ma rzeczy niemożliwych, że jesteśmy w stanie osiągnąć nieosiągalne.

NB

Udostępnij:

M A


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img