Szczególnie w dzisiejszych czasach może być trudno być wrażliwym introwertykiem. Nie sprzyjają otoczenie i media.  Można odnieść wrażenie, że próbuje się nas zmienić, by być człowiekiem precyzyjnie określonym, by pasować do całości. Najważniejsze jest jednak zaakceptowanie samego siebie i nie próbowanie być kimś, kim nie jesteśmy. Poniżej kilka wskazówek na to, by ochronić siebie i swoją wrażliwość. Bo jesteśmy tego warci!

1. Nie pozwól przesuwać swoich granic

Granice są przesuwane coraz częściej i coraz dalej. Zarówno przez zwykłych ludzi, jak i sławne osoby. Masz prawo się na to nie godzić w stosunku do Ciebie. Miej swoje granice. Jeśli są wokół Ciebie osoby próbujące przesuwać Twoje granice, chroń je, a one ochronią Ciebie.

2. Zaakceptuj leniwy dzień

W pędzie dnia codziennego możemy myśleć, że nie mamy czasu na odpoczynek, na czas dla siebie i swoich myśli. Błąd! Introwertycy jak nikt inny potrzebują czasu i przestrzeni tylko dla siebie.

3. Pozbądź się z otoczenia negatywnych osób

Negatywne, ciągle przygnębione czy wysysające energię i siłę wampiry energetyczne to nie towarzystwo dla Ciebie. Unikaj tych osób, które Cię przytłaczają, dołują. Jeśli masz osoby, po spotkaniu z którymi czujesz się gorzej, odetnij się od nich.

4. Pamiętaj, że bycie sobą jest w porządku

Możemy czasami mieć wątpliwości, myśli że nie pasujemy do innych. Jednak każdy z nas jest inny. To, że rówieśnicy chodzą co chwilę na imprezy nie oznacza, że Ty również musisz to lubić. Szczególnie tak często jak inni. Bądź wierna samej sobie. Pamiętaj, że każdy z nas jest inny, a Ty nie musisz pasować do schematu wygenerowanego przez kogoś innego.

5. Spróbuj medytacji

Kto próbował, ten wie że to naprawdę działa. Nie bój się medytować, jeśli czujesz że coś Cię przytłacza, że wszystkiego jest już za dużo, że masz dosyć. Medytacja nie jest stratą czasu a zbawieniem, dla osób które tego potrzebują.

 

NB

Udostępnij:


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img