Nie tylko wygląd się liczy i w głównej mierze decyduje o atrakcyjności. Naukowcy odkryli, że o wiele większe znaczenie mają inne czynniki. Poczucie humoru, bycie miłym, a nawet… posiadanie psa, są odbierane przez płeć przeciwną jako pociągające!

Co wpływa na atrakcyjność? Naukowcy to sprawdzili!

Profesor Wojciech Kulesza z Uniwersytetu SWPS w Poznaniu w rozmowie z serwisem Focus.pl, wyjaśnia: „Najnowsze badania pokazują, że na naszą atrakcyjność składa się o wiele więcej parametrów, nie tylko atrybutów fizycznych, ale i psychicznych, niewidocznych dla oczu. Coraz mocniej podkreśla się wagę tzw. atrakcyjności interpersonalnej, tego, czy jesteśmy życzliwi dla innych, jak radzimy sobie ze stresem czy mamy poczucie humoru. Tego wszystkiego, co sprawia, że inni dobrze się czują w naszym towarzystwie”.

Nie tylko wąska talia i umięśnione barki… Badacze mówią, co jest ważne!

Na atrakcyjność składa się znacznie więcej niż tylko wygląd fizyczny:

Badacze uważają, że u mężczyzn są to m.in.: głos o miękkiej barwie, który sugeruje mniejszą skłonność do agresji. Poczucie humoru, które wskazuje na inteligencję. Uprawiania sportów ekstremalnych- na odwagę i gotowość do podejmowani wyzwań. Posiadanie psa jest oznaką zdolności do przywiązania i opiekuńczości.

Z kolei u kobiet uśmiech i miłe usposobienie wskazują na otwartość i bezpośredniość. Wysoki i miękki głos na delikatność i opiekuńczość. Opalenizna z kolei jest wyznacznikiem bycia zdrową i zadbaną.

Oprócz tego ludzie o wiele częściej wybierają partnera, z którym łączy ich podobny wygląd, inteligencja i poczucie humoru.

Co jeszcze jest ważne dla płci przeciwnej?

Pozytywne nastawienie

Poczucie humoru i pozytywne nastawienie do świata i innych, są uznawane za szczególnie atrakcyjne przez płeć przeciwną. Osoby o tych cechach są oceniane jako bardziej życzliwe, sympatyczne i miłe. Pozytywne nastawienie skraca dystans, zachęca do zrobienia pierwszego kroku i przyciąga innych.

Pewność siebie

Silne, pewne siebie i zdecydowane osoby, które dokładnie wiedzą, czego chcą od życia i nie boją się po to sięgać, są bardzo atrakcyjne w oczach innych. Dzięki temu wydają się bardziej interesujące i wzbudzają w innych ciekawość.

Ambicja

Ambitne osoby, które nie boją się dążyć do celu i realizować swoich marzeń, są podziwiane przez innych. Wiedzą czego chcą, odważnie idą przez życie i czerpią z niego garściami. Ta cecha przyciąga i sprawia, że inni za nimi podążają.

Tajemniczość

Tajemniczość podnosi atrakcyjność. Jeśli potencjalny partner jest skryty, zamknięty w sobie i wydaje się zakazanym owocem, uważany jest za bardziej pociągającego. Ta cecha wzbudza spore zainteresowanie u płci przeciwnej.

Pasja

Posiadanie zainteresowań sprawia, że inne osoby uważają nas za bardziej interesujących i atrakcyjnych. Jeśli jest coś, co szczególnie lubisz i sprawia Ci przyjemność, to rozwijaj swoje pasje i zarażaj nimi innych. To przyciągnie do Ciebie ludzi.

Udostępnij:

M A


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img