Wskazówki dla choleryka

Choleryk to kolejny z typów temperamentu wyróżniony przez Hipokratesa. Charakteryzuje go: ekstrawersja, wybuchowość, dominacja oraz umiejętności przywódcze. Jego styl bycia wynika z nadmiaru żółtej żółci w organizmie. Pomijając jednak wszystkie te cechy, warto skupić się na wskazówkach, jakimi powinien kierować się choleryk w swoim życiu.

Wycisz się 

Wiadomym jest, iż choleryk jest osobą, która uwielbia działanie, sprawowanie władzy oraz kierowanie ludźmi. Sprawia mu to dużo satysfakcji, a że jest ekstrawertkiem, to także sporo energii. Zrozumiałe więc będzie, że nie ma on miejsca na wyciszenie, jakie bardzo by mu się przydało. W związku z tym czasami lepiej byłoby, żeby zrezygnował na jeden dzień ze swojej otwartej natury i odpoczął. 

Naucz się empatii

Choleryk nie jest z góry złym człowiekiem, ponieważ to tylko typ temperamentu a nie moralności. Nie możemy go zatem winić za to, że nie potrafi okazywać empatii tak, jakbyśmy chcieli. Jednakże może on nauczyć się takiej praktyki, wystarczy go tego nauczyć, ponieważ nie znajdziemy innej drogi. Być może to bardzo mało prawdopodobne, aby choleryk stał się empatyczną i ciepłą osobą, jednakże zawsze warto próbować. 

Daj komuś dojść do słowa 

Choleryk uwielbia dominować, ale ile można to robić. Czasami naprawdę warto posłuchać opcji czy sugestii innych osób; nie tylko dlatego, że można nauczyć się czegoś nowego. Chodzi również o to, by poznać kogoś fajnego w tym życiu. Bez nawet najmniejszego ustąpienia, nie dojdzie do tego. Trzeba zatem czasami zapomnieć o swoim Ego i dac się ponać innej, wartej tego, osobie. 

B.J 

Udostępnij: