nerwica jest coraz częściej występującym schorzeniem psychicznym na świcie. Stres, zła dieta, praca, rodzina - wszystko to kumuluje się w nas i powoduje problemy. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę, iż z nerwicy jest bardzo ciężko wyjść, ponieważ występuje w niej, tzw. lęk przed lękiem. Czy można sobie z tym jakoś poradzić?

Czym jest lęk przed lękiem?

Nerwica ma to do siebie, że lubi występować pod bardzo różnymi postaciami - zaczynając od myśli, a kończąc na objawach somatycznych. Jest to naprawdę uciążliwe oraz męczące, lecz powodu coś jeszcze - bardziej wykańczającego. Chodzi oczywiście o tytułowy ,,lęk przed lękiem". Boimy się, iż zaczniemy stresować się jakąś rzeczą, co tylko napędza spiralę: lęku strachu, wyparcia, odrzucenia, zmęczenia, itd. 

Objawy lęku przed lękiem 

Objawami, które mogą pojawić się przy takim zjawisku są: bóle głowy, uporczywe myśli, mdłości, duszności, czasami nawet stan przedzawałowy (najkrócej mówiąc rzeczy, które pojawiają się przy normalnym lęku). 

Skutki takiego lęku

Najgorszymi skutkami takich lęków są: popadanie w jeszcze większy stres i lęk, izolacja społeczna, napady marazmu oraz apatii, pogłębiająca się depresja, poczucie bezsensu czy beznadziei.

Widać więc, iż badzo ciężko wyjść z czesgoś, co przypomina zapętlającą się spiralę. następuje to krok po kroku, aż w końcu osacza człowieka tak, że sam nie daje sobie rady. 

Jak sobie z tym radzić?

Istnieje wiele kanałów na YouTube, które zajmują się tematyką nerwic. Prowadzą je kompetentni: psychologowie, psychiatrzy, neuropsychiatrzy oraz psychoterapeuci. W związku z tym po wszelką wiedzę należy udać się właśnie tam. Ostatecznie jednak lepiej umówić się do specjalisty, ponieważ on jest od tego, aby pomagać w takich schorzeniach jak: nerwica, lęki, itp.

B.J 

Udostępnij:

Sklep