Bogusław Linda to bez dwóch zdań jeden z najbardziej cenionych oraz lubianych aktorów w Polsce. Na swoim koncie ma role, które na stałe zapisały się w historii polskiej filmografii. Co wiadomo o jego życiorysie, karierze filmowej oraz życiu prywatnym?

Bogusław Linda: życiorys

Z dostępnych źródeł można dowiedzieć się, że Linda urodził się 27 czerwca 1952 roku. Wiadomo również, że pochodzi z Torunia. Po ukończeniu jednego z tamtejszych liceów ogólnokształcących, rozpoczął studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Trzeba przyznać, że aktor bardzo dba o swoją prywatność i rzadko opowiada o niej na forum publicznym. Jego żoną jest Lidia Popiel – modelka i fotograf. Owocem ich związku jest córka Aleksandra. Oprócz tego, aktor ma dwóch synów bliźniaków z poprzedniego małżeństwa: Mikołaja i Michała. Warto dodać, że w młodości cieszył się dużym powodzeniem wśród kobiet, zwłaszcza w branży filmowej.

Pasją aktora jest jeździectwo i łowiectwo.

Bogusław Linda: kariera

Nie bez powodu Bogusława Lindę uważa się za jednego z najlepszych polskich aktorów. Na przestrzeni lat zagrał w wielu filmach, serialach, a także spektaklach teatralnych. Pierwsze z ról otrzymał jeszcze w trakcie studiów. Filmy, w których dał lepiej poznać się widowni to między innymi: Człowiek z żelaza, Matka królów, Zabij mnie glino. Natomiast jego najgłośniejsze role miały miejsce w Psach, Tato, Przypadku, Krollu oraz Demony wojny według Goi.

Oprócz tego, Linda zagrał w serialach: Dziki, Prawo miasta, Paradoks i Odwilż. Na swoim koncie ma liczne nagrody i wyróżnienia, które zdobył zarówno z rąk krytyków, jak i widzów.

Bogusław Linda: cytaty

  • Artystą się nie jest non stop. Artystą się bywa. I to krótko.
  • Każdy film, który w jakiś pozytywny sposób na nas oddziałuje, musi posiadać postać, z którą możemy się identyfikować.
  • Nie byłem specjalnie kochany przez krytykę. Większość nagród dostałem od publiczności.
  • Zawsze patrzyłem do przodu. Niczego w życiu bym nie dokonał, oddając się tylko wspomnieniom.
  • Coraz lepiej rozumiem kobiety. Doszedłem już do tego momentu, że mogę robić o nich filmy.
  • Dobry film istnieje na wielu poziomach. Mądrzejszy widz odbierze go inaczej niż masowy.
  • Chciałbym pozostać młody psychicznie do końca życia.

 

źródło zdjęcia: wikipedia.pl

Udostępnij:


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img