Sangwinik to kolejny z typów charakteru wyróżniony przez Hipokratesa. Charakteryzuje go: pogoda ducha, optymizm, ekstrawersja oraz pozytywna energia. Żółcią, która przeważa w jego organizmie jest krew, jaka symbolizuje życie i energię. Warto więc przyjrzeć się paru wskazówkom dla sangwinika, jakie może on wykorzystać.

Bądź wciąż optymistą 

Wykorzystuj swoją optymistyczną naturę do realizacji planów oraz dalekosiężnych celów. Pomoże Ci to nie zboczyć z drogi, a przy okazji poprowadzi przez trudne chwile z uśmiechem na twarzy. 

Optymizm liczy się również w relacjach, dlatego zawsze warto go zachowywać, szczególnie że ludzie będą tego od nas oczekiwali - zważywszy an charakter.

Postaw czasami na swoim

To oczywiste, że lubisz, kiedy ludzie dażą Cię sympatią oraz uznaniem, ale powinieneś czasami z tego zrezygnować na rzecz realizacji swoich marzeń. Być może stracisz niektórych bądź odejda z Twojego życia, lecz pamiętaj, że być może nie byli oni prawdziwymi znajomymi, przyjaciółmi albo kolegami. Mimo wszystko zyskasz bardzo ważną rzecz - pewność. 

Nie uszczęśliwiaj na siłę

Często zarażasz innych swoim optymizmem oraz pozytywną energią. Jednkaże jeśli ktoś nie chce jej przyjąć, nie zmuszaj sie do okazywania empatii. Zaoszczędzisz dzieki temu swoją energię, ale też nauczysz się, iż na Twój optymizm nie jest tak łatwo zasłużyć. Pokażesz się od takiej strony, że inni będą bardziej Cię szanować, a jest to bardzo piękna i istotna sprawa, szczególnie w obecnych realiach. 

B.J

Udostępnij:


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img