Księżyc wpływa na wiele aspektów życia na Ziemi. Mnóstwo osób wierzy w jego moc i w to, że oddziałuje na nasze życie i zdrowie. Sprawdź, co dzieje się z nami w jego poszczególnych fazach.

Jak wpływa na nas księżyc?

Fazy księżyca wpływają na życie na ziemi, sterują mechanizmem przypływów i odpływów mórz i oceanów, a w przeszłości wyznaczały kalendarz rolniczy. To nie wszystko! Naukowcy potwierdzają, że księżyc ma wpływ na psychiczne i fizyczne zdrowie i oddziałuje na ludzki organizm w wielu aspektach.

Co się z nami dzieje w poszczególnych fazach księżyca?

Wyróżnia się cztery fazy księżyca. Są to: nów, pierwsza kwadra, pełnia i ostatnia kwadra. Wyjaśniamy, co się z nami dzieje w poszczególnych fazach.

Księżyc w nowiu

Podczas nowiu, księżyc jest niewidoczny, a my wówczas jesteśmy pełni energii i sił do działania. Odznaczamy się zwiększoną aktywnością, zarówno umysłową, jak i fizyczną. Mamy ochotę na nowe wyzwania, czujemy, że możemy osiągnąć wszystko. Niczego się nie boimy i jesteśmy pełni wiary we własne możliwości.

Księżyc w pierwszej kwadrze

W tej fazie księżyca możemy odczuwać lekki niepokój i popaść w gorszy nastrój. Bywa, że jesteśmy rozdrażnieni i poddenerwowani. Z tego powodu wtedy należy zadbać o swoje zdrowie. Warto suplementować witaminy i minerały i skupić się na tym, żeby dieta była zbilansowana i pełna wartościowych składników. Nie też zaszkodzi trochę aktywności fizycznej i umysłowej.

Pełnia księżyca

Podczas pełni księżyca dochodzi do wahania poziomu hormonów w organizmie. Serotonina i melatonina wpływają na jakość snu, układ krążenia, pokarmowy i rozrodczy. W tym czasie wiele osób ma problemy ze snem i czuje silnie pobudzenie. Trudniej nam się wyspać, a sen jest płytszy i bardziej przerywany.

Zmiany hormonalne mogą oddziaływać także na nasz nastrój i samopoczucie. Pojawiają się wahania nastrojów, irytacja, problemy z koncentracją, nadmierne pobudzenie oraz zachowania nietypowe, impulsywne i agresywne. Osoby chore psychicznie mogą czuć się znacznie gorzej, dochodzi też do więcej liczby przestępstw, zwłaszcza na tle seksualnym.

Księżyc w ostatniej kwadrze

Ostatnia kwadra księżyca to czas spokoju, wyciszenia, regeneracji ciała, jak i ducha. To dobry moment na pozbycie się zatruwających codzienność czarnych myśli, bagażu emocjonalnego oraz uwolnienie od toksycznych relacji i osób.

Udostępnij:

Sklep