Wkładasz kołdrę między nogi podczas zasypiania? Sprawdź, co to o Tobie mówi!

Pozycja, w jakiej śpimy może wiele o nas zdradzać. Jak się okazuje ułożenie ciała na łóżku może wskazywać na nasze cechy charakteru, mocne strony i słabości. Sprawdź, co oznacza gdy podczas zasypiania wkładamy kołdrę między nogi!

Wkładasz kołdrę między nogi podczas zasypiania?

Wiele osób zasypiając, wkłada kołdrę między nogi. To popularna pozycja, która pozwala wygodnie im się ułożyć i szybciej zapaść w sen. Czy kryje się za tym coś więcej? Dowiedz się, co jeszcze to oznacza!

Sprawdź, co to o Tobie mówi!

Istnieje pewna teoria, która to wyjaśnia:

Osoby, które śpią z kołdrą wciśniętą między nogi, pozornie są twarde, pewne siebie i zdecydowane. Nie mówią o swoich uczuciach i są powściągliwe w okazywaniu emocji. Nie pozwalają sobie na chwilę słabości w obecności innych. Wiele wymagają od siebie i często bywają z siebie niezadowolone. Jak się okazuje, to tylko zewnętrzna skorupa, którą można przebić.

W głębi duszy są wrażliwe i łatwo je zranić. Otwierają się tylko przed najbliższymi, szukając u nich wsparcia i pocieszenia. Stąd właśnie częsta potrzeba przytulenia się do czegoś i zwinięcia w kłębek. W niektórych przypadkach najbliżej nich znajduje się właśnie kołdra… To stąd bierze się odruch wciskania jej między kolana. Pozwala się ochronić przed otaczającym światem i odciąć od problemów.

Co jeszcze zdradza pozycja, w jakiej śpisz?

Każdy z nas ma swoją ulubioną pozycję podczas snu. To jaką najczęściej wybieramy, wcale nie jest przypadkowe i może wskazywać na pewne cechy naszego charakteru. Naukowcy z University of Hertfordshire w Wielkiej Brytanii, postanowili sprawdzić, co oznaczają poszczególne pozycje do spania.

Według nich osoby, które wybierają podczas snu pozycję na boku, są bardziej wrażliwie, emocjonalne i podatne na zranienia. Co ciekawe jest to najpopularniejsza pozycja, wybierana przez ponad 50% osób na świecie .

Jedynie 15% populacji śpi na plecach, a to według badaczy może oznaczać racjonalną, praktyczną, twardo stąpającą po ziemi osobę. To wskazuje też na szczerą, pogodną i otwartą osobowość.

Zaledwie 7% ludzi na świecie wybiera pozycję na brzuchu, która może świadczyć o tym, że są delikatnymi i skrytymi osobami, które są powściągliwe w okazywaniu uczuć i niechętnie mówią o tym, z czym się mierzą.

Udostępnij: