Pierwsze oznaki zakochania. Kilka sygnałów, które o tym świadczą

Stan zakochania objawia się wieloma symptomami. Są one zazwyczaj niezwykle przyjemne i ekscytujące. U każdego stan ten może wywołać różne reakcje.

Zakochanie jest to emocjonalno-fizjologiczny stan, który można stwierdzić na podstawie nagłych zmian w zachowaniu. Naukowcy przekonują, że do jego wywołania wystarczy nawet ułamek sekundy. 

Inaczej objawia się on u kobiet, inaczej u mężczyzn. Ludzie najczęściej uczucie zakochania porównują do „motylków w brzuchu” czy „upojenia alkoholem”.

Podczas zmian w mózgu związanych z zakochaniem wydzielają się określone substancje chemiczne, do których zalicza się: dopaminę, serotoninę, adrenalinę, oksytocynę.

Badania wykazują szereg charakterystycznych objawów fizycznych sugerujących stan zakochania. Są to m.in. :

 • Przyśpieszone bicie serca
 • Rozszerzone źrenice
 • Wypieki na twarzy
 • Potliwość dłoni
 • Problemy z koncentracją

W tym specyficznym stanie możemy odczuwać również niepohamowaną chęć bliskości oraz tęsknotę.

Zakochana kobieta…

Oprócz typowych symptomów, kobiety wysyłają specyficzne sygnały zauroczenia czy zakochania.

Charakterystycznym zachowaniem jest zabawa włosami podczas spotkania z obiektem westchnień. Może być to również zagryzanie ust, dotykanie karku i szyi.

Częste uśmiechanie się i nawiązywanie kontaktu wzrokowego wskazywać może na zainteresowanie.

Gdy dziewczyna zadaje dużo pytań, w skupieniu słucha odpowiedzi oznacza to, że jest zainteresowana. Podejmuje inicjatywę w rozmowie aby dowiedzieć się jak najwięcej o wybranku.

Zakochany mężczyzna…

Skracanie dystansu fizycznego to charakterystyczne zachowania. Gdy mężczyzna wykorzystuję każdą sytuację aby być bliżej kobiety to znak, że oczekuje innej relacji niż koleżeńska.

Mężczyźni bardzo często sugerują zainteresowanie poprzez próby łapania kontaktu wzrokowego. Kobieta intensywnie obserwowana jest z każdej perspektywy. Czuje na sobie wzrok mężczyzny. A gdy spojrzenia spotykają się, on peszy się i ucieka wzrokiem.

U zakochanego mężczyzny symptomem może być też lekkie zdenerwowanie. Podczas spotkania nie końca wie jak się zachować, zastanawia się nad każdym gestem. Wszystko po to aby zrobić jak najlepsze wrażenie na wybrance i nie zrazić jej do siebie.

U zainteresowanego mężczyzny obserwuje się też dużą inicjatywę. Oferuje się w niesieniu pomocy. Jest troskliwy.

Drobne, subtelne gesty to również oznaka zakochania. Może to być poklepywanie po plecach, łaskotanie. Mężczyzna często stwarza sytuacje, w których może zmniejszyć fizyczny dystans.

Poza fizycznymi symptomami możesz zaobserwować u wybranka także inne zachowania…

 • Mężczyźni są zazdrośni, gdy w pobliżu jest potencjalny konkurent
 • Stale rozwijają swoje umiejętności aby zaimponować kobiecie
 • Opowiadają i „chwalą się” poznaną dziewczyną
 • Mężczyzna chętnie przedstawia wybrankę swojej rodzinie
 • Przypadkiem zjawia się w tych samych miejscach
 • Nie potrzebuje konkretnego powodu aby nawiązać kontakt telefoniczny.

 

Udostępnij: