Kinestetyk to typ człowieka, który bardzo mocno reaguje na wszelkie bodźce związane z: ruchem, dotykiem czy innymi zjawiskami oddziałującymi na ciało. Najlepiej przetwarza informacje dopiero wtedy, kiedy wykonuje jakąś aktywność fizyczną. Czasami też może mieć potknięcia jak każdy człowiek, dlatego rady znajdą się również dla niego.
- Wykonuj aktywności fizyczne
- Ucz się w ruchu
- Uprawiaj kilka z tych sportów
- Zadbaj o pracę w ruchu
- Nie bój się gestykulacji
Wykonuj aktywności fizyczne
Atutem kinestetyka jest ruch i aktywnosć fizyczna, powinien zatem angażować się w te sprawy jak najwięcej. Przyniesie mu to nie tylko satysfakcję, ale też ogrom zalet: poprawa koncentracji, lepsze przyswajanie wiedzy, ograniczenie nadruchliwości, która jest wpisana w jego DNA.
Ucz się w ruchu
Kinestetyk nie będzie idealnie zwaracał uwagi na otoczenie czy słyszał, co się do niego mówi. On będzie przyswajał wiedzę tylko i wyłącznie poprzez ruch. Warto więc wykorzytać takie okoliczności, a efekty kształcenia staną się dużo bardziej widoczne i efektowne.
Uprawiaj kilka z tych sportów
- gimnastyka;
- aerobik;
- bieganie;
- bieg z przeszkodami;
- gimnastyka korekcyjna;
- kalistenika;
- piłka nożna;
- koszykówka;
Zadbaj o pracę w ruchu
Z racji tego, że kinestetyk jest najbardziej efektywny w ruchu, przyda mu się zawód z nim związany. Wtedy nie tylko będzie cały czas aktywny, ale przy okazji spełni powierzone mu zadania.
Kinestetyk sprawdzi się w takich zawodach jak: dziennikarz, sportowiec, marketingowiec, designer, przedstawiciel handlowy (poprzez potrzebę gestykulacji), instruktor (wszelkiego rodzaju).
Nie bój się gestykulacji
Gestykulacja jest ogromnym atutem kinestetyka i właśnie dlatego zawsze powinien z niej korzystać. Obecnie liczy się bardziej przekaz niewerbalny, więc ujmowanie rzeczywistości gestami, tylko podkreśli wydźwięk, jaki zamierzamy uzyskać w trakcie rozmowy.
B.J