Heather Morris to pisarka, której utwory dotarły do szerokiego grona czytelników na całym świcie. Niewątpliwie, jej powieści potrafią poruszyć i skłonić do przemyśleń. Co wiadomo o jej biografii, twórczości, powieściach oraz życiu prywatnym?

Heather Morris: życiorys

Z dostępnych źródeł można dowiedzieć się, że Morris przyszła na świat w Nowej Zelandii. Co ciekawe, zanim zaczęła karierę pisarską pracowała w szpitalu państwowym w Melbourne. W młodości trenowała pływanie, siatkówkę i tenis.

Jak się okazało, po przeprowadzce do Australii poznała swojego przyszłego męża. Owocem ich miłości jest troje dzieci: dwóch synów i córka. Po przyjściu na świat dziewczynki powróciła do nauki i podjęła studia na Uniwersytecie Canterbury. Kilka lat później, podjęła także studia z zakresu nauk politycznych. Ponadto, ukończyła kurs scenopisarstwa.

Heather Morris: twórczość literacka

W czasie, gdy pisarka pracowała jeszcze w szpitalu ukazała się jej debiutancka powieść. Spod jej pióra wychodziły także scenariusze . Nie da się ukryć, że ogromny wpływ na rozwój kariery pisarskiej Heather Morris miało spotkanie z pewnym mężczyzną. Zainspirowana historią Lalego Sokołowa stworzyła książkę Tatuażysta z Auschwitz. Książka zajęła pierwsze miejsce w najlepiej sprzedających się w wielu państwach.

Oprócz tego, pisarka wydała następujące książki: Trzy siostry, Podróż Cilki i Opowieści o nadziei. Niektóre ze swoich tekstów przekształciła także na scenariusze.

Heather Morris: cytaty

  • Ktokolwiek ratuje jedno życie, jakby cały świat ratował.
  • Jeśli budzisz się rano, to znaczy, że jest dobry dzień.
  • Dopóki żyjemy i jesteśmy zdrowi, wszystko samo się ułoży.
  • Oto człowiek, którego dusza umarła, a ciało czeka, żeby do niej dołączyć.
  • Pan widzi odbicie swojego świata w zwierciadle, ale ja mam inne lustro.
  • Bądź uważny, Lale, pamiętaj o drobiazgach, a wielkie sprawy same się rozwiążą.
  • Może świat to takie większe więzienie?
  • Słuchajcie rad starszych, nie dlatego, że zawsze mają rację, ale dlatego, że są bardziej doświadczeni w popełnianiu pomyłek.

źródło zdjęcia: wikipedia.pl

Udostępnij:

Sklep