Królowa Elżbieta II przed śmiercią wypowiedziała kilka znamiennych słów…

Od śmierci Elżbiety II minęło już prawie dwa tygodnie. Na kilka dni przed tym jak Pałac Buckinghman poinformował, że królowa Wielkiej Brytanii zmarła, monarchinię odwiedził zaprzyjaźniony duchowny. To właśnie jemu przekazała znamienne słowa dotyczące nie tylko swoich rządów, ale i całego życia.

Śmierć Elżbiety II

Elżbietą II była najdłużej panującą królową na świecie. Tron objęła w wieku 26 lat, a kilka miesięcy temu brytyjczycy hucznie świętowali 70-lecie panowania swojej królowej.

Pierwsze informacje o tym, że Elżbieta II zaczyna mieć problemy ze zdrowiem, zaczęły pojawiać się już w grudniu ubiegłego roku. Po tym, jak królowa spędziła noc w szpitalu, znacząco ograniczyła wystąpienia publiczne. W czwartek 8 marca Pałac Buckingham poinformował, że przebywającą w zamku Malboral w Szkocji królową opiekują się lekarze, a monarchinię odwiedziła także najbliższa rodzina. W godzinach popołudniowych cała Wielka Brytania zalała się łzami, kiedy przekazano, że po 70 latach panowania na tronie, zmarła Elzieta II.

Pogrzeb królowej Wielkiej Brytanii odbył się po 10 dniach od jej śmierci w poniedziałek 19 września. Elżbieta II pochowana została w grobowcu w kaplicy króla Jerzego VI.

Wyznanie królowej przed śmiercią

Śmierć królowej była ciosem dla całej Wielkiej Brytanii. Chociaż Elżbieta II od kilku miesięcy miała coraz poważniejsze problemy ze zdrowiem, nikt nie spodziewał się najgorszego. Co więcej, kilka dni przed śmiercią monarchinię odwiedził zaprzyjaźniony duchowny. Ian Greenshields spędził miłe chwile w towarzystwie Elżbiety II. Królowa wracała między innymi pamięcią do swojego dzieciństwa i opowiadała o zwierzętach, które bardzo kochała.

Elżbieta II w rozmowie z duchownym zeszła także na poważne tematy. Jak zdradził Greenshields, królowa wyznała mu, że po objęciu tronu prosiła Boga w modlitwach o mądrość i wierzy, że to właśnie pozwoliło jej przetrwać ponad 70 lat jako królowej Wielkiej Brytanii.

Jak przyznał duchowny w rozmowie z ABC News, królowa miała wypowiedzieć także znamienne słowa.

Niczego nie żałuję - powiedziała kilka dni przed śmiercią

 

Udostępnij: