Kilka miesięcy przed śmiercią Elżbiety II pewna ośmioletnia dziewczynka napisała list do królowej Wielkiej Brytanii. Przez kilka tygodni z wielką nadzieją oczekiwała, że otrzyma odpowiedź. Zwrotny list otrzymała tuż po informacji o tym, że Elżbieta II nie żyje.

Elżbieta II w tym roku świętowała 70-lecie panowania na tronie brytyjskim. Koronacja monarchini odbyła się 2 czerwca 1953 roku. Z tej okazji pogratulować królowej postanowiła wielka miłośniczka rodziny królowej 8-letnia Olivia z Australii. Dziewczyna pod koniec czerwca napisała list do samej Elżbiety II, a w jego treści poza gratulacjami, zamieściła swoje zdjęcia, na których widać, jak przebrała się za królową Wielkiej Brytanii na konkurs kostiumowy. 8-latka pokazała, jak siedzi na siodle na swoim kucyku.


Dziewczyna bardzo oczekiwała, że doczeka się odpowiedzi i ciągle dopytywała swojej mamy, czy list z pałacu w końcu dotarł.


Pytała z przerwami: „Mamo, czy jest coś w poczcie?”. To małe miasteczko, więc nasz mały urząd pocztowy wiedział, że go wysłałyśmy. Kiedy okazało się, że list dotarł powiedziałam tylko: „żartujesz”. Ze wszystkich tych dni, list dotarł właśnie wówczas! – mówiła Natalie dla New Idea

Ostatni list ELlżbiety II

Jej marzenie się spełniło. Niedawno dziewczynka otrzymała odpowiedź, a na kopercie widniało, skąd i kiedy nadano list. Odpowiedź wysłana została z Balmoral 25 sierpnia 2022 r., a podpisana została przez Lady-in-Waiting Annabel Whitehead. Jak wiadomo, to właśnie w Szkocji Elżbieta II spędziła ostanie tygodnie swojego życia. W liście przeczytać można było, że monarchii była wzruszona czytając list od 8-letniej Olivii. Elżbieta II, która jak wiadomo, uwielbiała zwierzęta, pochwaliła jej kucyka.

Dziewczynka nie ukrywała ekscytacji, że doczekała się odpowiedzi na list wysłany do Elżbiety II.

Byłam podekscytowana i zaskoczona, że dostałam list. To całkiem wyjątkowe. Lubię członków rodziny królewskiej. Oglądam wiele programów z księżniczkami Disneya.


Mama dziewczynki w rozmowie z New Idea przyznała, że odpowiedź bardzo je ucieszyła, jednak okoliczności jej otrzymania były da nich bardzo smutne.


Z jednej strony była radość, że Olivia dostała upragnioną wiadomość, z drugiej smutek, że to ostatni list od królowej. Nie mogłyśmy powstrzymać łez. To była noc pełna wzruszeń – wyznała Natalie

Udostępnij:

Sklep