Wszyscy rodzice, którzy w 2022 roku powitali na świecie nowonarodzoną córeczkę stanęli przed nie lada wyzwaniem, aby wybrać dla niej imię. Jeśli chcecie przekonać się, jakie imiona żeńskie były najpopularniejsze w tym roku, zapoznajcie się z treścią tego artykułu!

Zofia

Okazuje się, że Zofia znajduje się na podium ponownie, jak w zeszłorocznym zestawieniu. Jednakże, tym razem imię to jest zdecydowanym liderem.

Pochodzące z języka greckiego Sophia oznacza mądrość. Osoba o tym imieniu lubi zgłębiać widzę, a inni chętnie udają się do niej po poradę. Cechuje ją spokój i opanowanie. Mimo, iż nie lubi wyróżniać się z tłumu, dobrze odnajduje się na kierowniczym stanowisku. Życie zawodowe z łatwością łączy z obowiązkami domowymi. Nie bez powodu utarło się powiedzenie „Zosia samosia”. Od najmłodszych lat dziewczynka o tym imieniu chce wszystko robić sama.

Zuzanna

Zuzanna zajmuje drugą pozycję, choć w zeszłym roku to właśnie imię znajdowało się na szczycie.

Imię Zuzanna wywodzi się z języka hebrajskiego – oznacza w nim lilię. Osoba o tym imieniu odznacza się subtelnością, odwagą, pewnością siebie i wrażliwością. Oprócz tego, Nierzadko zdarza się, że jest utalentowana artystycznie. Lubi zwracać na siebie uwagę i czuć adorację ze strony innych. Jest dobrą matką, która dla sowich dzieci jest w stanie poświęcić wszystko.

Hanna

Trzecie miejsce w zestawieniu zajmuje Hanna – tak jak w zeszłym roku.

To imię pochodzi z języka hebrajskiego. Oznacza wdzięk i łaskę. Z twarzy Hani rzadko schodzi uśmiech. Lubi towarzystwo innych, lecz sama w zaciszu domowym zdecydowanie się wycisza. Dba o ognisko domowe, zajmuje się dziećmi i okazuje miłość mężowi. Zdecydowanie cechuje ją lojalność, wrażliwość, ale także upartość i zachowawczość.

Maja

Tuż za podium plasuje się imię Maja.

Imię to ma pochodzenie greckie. Osoba o tym imieniu wyróżnia się nieprzeciętną inteligencją i wrażliwością. Nierzadko cechuje ją mocne uduchowienie. Oprócz tego, jest tolerancyjna, choć nie dopuszcza, aby ktoś ją oszukiwał. Często angażuje się w sprawy charytatywne, nie dla poklasku, lecz z dobroci serca.

Udostępnij:

Sklep