Oryginalne i mało spotykane imiona żeńskie, które możesz wybrać dla swojej córki

Nierzadko zdarza się, że rodzice nowonarodzonego dziecka chcą wyróżnić swoją pociechę oryginalnym i mało spotykanym imieniem. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę propozycji, jeśli zastanawiacie się, jak nazwać córkę!

Tulia

Jedną z propozycji oryginalnego i rzadko spotykanego imienia żeńskiego jest Tulia. Otóż imię to ma pochodzenie łacińskie. Osoba, która je nosi wyróżnia się życiową mądrością i wiedzą. Oprócz tego, jest wrażliwa i uczuciowa, a także może pochwalić się świetną intuicją. Jest w stanie poświęcić swoje dobro, dla dobra ogółu.

Aldona

Imię Aldona pochodzi z przekształcenia greckiego imienia Eudokia. W przeszłości nazywano tak zwłaszcza litewskie księżniczki. Aktualnie, często imię to nawiązuje do korzeni wschodnich. Osobę, która je dzierży cechuje wielka energia. Mimo to, rzadko działa pod wpływem impulsu. Lubi podejmować nowe wyzwania, przy czym jest rozważna i odpowiedzialna. Posiada zdolności organizatorskie i przedsiębiorcze. Przestrzega zasad, które sama sobie wyznacza. W głębi duszy jest wrażliwa, lecz nie wszystkim jest dane poznać to oblicze.

Iwa

Iwa to skrót od imienia Iwona, które cieszy się znacznie większą popularnością. Ma pochodzenie germańskie. Kobieta, która je nosi zazwyczaj ma doskonałe zadatki na świetną panią domu, która dba o domowe ognisko, jak nikt inny. Wolne chwile chętnie spędza aktywnie  oraz w gronie znajomych. Sumiennie wywiązuje się z powierzonych jej obowiązków.

Dalia

To imię współczesne, które wywodzi się z języka arabskiego. Oznacza kwiat lub winorośl. Jego właścicielka to zazwyczaj perfekcjonistka, która wykazuje się wielką cierpliwością, dyscypliną i determinacją. Zdecydowanie nie szuka wrogów i jako pierwsza potrafi wyciągnąć rękę na zgodę. Lepiej nie nadszarpnąć jej zaufania, ponieważ nikomu nie daje drugiej szansy.

Udostępnij: