Oryginalne i mało spotykane imiona męskie, które możesz wybrać dla swojego synka

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko wyróżniało się spośród rówieśników oryginalnym imieniem, sprawdź, czy któreś z rzadko spotykanych imion przedstawionych poniżej przypadło Ci do gustu!

Ambroży

Jeną z propozycji oryginalnego imienia męskiego jest właśnie Ambroży. Ma pochodzenie greckie, które znaczy nic innego jak nieśmiertelny, boski. Osoby o tym imieniu zazwyczaj są introwertykami, a nawet mają naturę melancholijną. Niezwykle ważną rolę w ich życiu odgrywają najbliżsi. Zwraca uwagę na tradycję, ceni sobie kochającą rodzinę i domek na uboczu. Nie jest pasjonatem podróży i poznawania nowych miejsc i ludzi. Zdecydowanie woli czuć się ważny w zaufanym środowisku, niż w tłumie.

Liwiusz

Liwiusz to imię, które od starorzymskiego nazwiska. Mężczyzna, który je nosi lubi nowe wyzwania i ceni sobie rozwój duchowy. Jego zdaniem, każdy powinien odnaleźć wewnętrzny spokój. Nierzadko wykazuje cechy introwertyczne, nie jest fanem spędzania czasu w dużej grupie ludzi. Wiele czasu poświęca na rozmyślanie, analizowanie i filozofowanie. Zdecydowanie nie cechuje go ambicja, swoje zadania zazwyczaj wykonuje powierzchownie.

Robin

Robin pochodzi od imienia Robert. Zdecydowanie większą popularnością cieszy, niż w Polsce, cieszy się zagranicą. Mimo to, rodzice decydują się tak nazwać pociechę również w kraju. Osoba o tym imieniu jest zdystansowana do większości spraw. Inni mogą uważać ją nawet za powściągliwą. Jest pracowity, lubi działać metodycznie. Sprawowanie szefostwa nad innymi nie stanowi dla niego najmniejszego problemu. Zawsze działa według wyznaczonych przez siebie zasad.

Leonid

Innym rzadko spotykanym imieniem męskim jest zdecydowanie Leonid. Wywodzi się ono z greki. Jego nosiciel skupia się mocno na sobie, a swoje ambicje nierzadko przekłada przed dobro innych. Nie przepada za pracą w grupie, w niej uważa się za lepszego od innych. Ważną rolę w jego życiu odgrywają dobra materialne. Wytrwale dąży do sukcesu na każdej płaszczyźnie życia.

Udostępnij: