Najpiękniejsze imiona z filmów i bajek

Często zdarza się, że rodzice przy wyborze imienia dla swojej pociechy inspirują się ulubioną produkcją filmową lub animowaną. Przedstawiamy listę ciekawych propozycji, które mogą Wam się spodobać!

Ariel

Ariel fanom bajek od razu kojarzy się z bajką Mała syrenka, natomiast miłośnikom kina z filmem Footloose. W Polsce jest uznawane za imię męskie, ponieważ kończy się na spółgłoskę. Wywodzi się z języka hebrajskiego. Osoba, która je nosi lubi przeżywać silne emocje, które często łączą się z różnorodnymi zainteresowaniami. Cechuje ją wrażliwość, uczciwość oraz emocjonalność. Zdarza się, że aż nadto idealizuje otaczającą ją rzeczywistość. Zdecydowanie stroni od przemocy i konfliktów.

Alicja

Alicja w Krainie Czarów to pozycja obowiązkowa u każdego fana tego typu kina. Nadając to imię dziewczynce, można się spodziewać, że tak jak jej filmowa odpowiedniczka w życiu spotka ją wiele przygód. W związku z tym, charakteryzuje ją przede wszystkim ciekawość świata. Uwielbia podróże, zbyt długi czas w jednym miejscu zdecydowanie jej nie służy. Otwarcie mówi to, co myśli, a w prywatnym życiu kieruje się rozsądkiem.

Luna

Luna to imię mitologiczne. Tę inspiracje mogą wykorzystać fani serii o Harrym Potterze. Tam właśnie pojawia się tajemnicza Luna, która mimo wszystko cieszy się sympatia odbiorców. Nosicielka tego imienia nie boi się podejmować rzeczy wydawałoby się niemożliwych, aby zrealizować swoje cele. Potrafi odróżnić prawdziwych przyjaciół od wrogów, którzy niestety mogą pojawić się na jej drodze.

Geralt

Geralt to tytułowy wiedźmin bohater, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Serię książek, filmy oraz serial o nim pokochali ludzie na całym świecie. Wywodzi się z języka germańskiego. Biorąc pod uwagę jego przygody, chłopiec o tym imieniu zdecydowanie nie będzie narzekał na nudę. Cechuje go odwaga, wytrwałość w dążeniu do wyznaczonych celów. Dla dobra ogółu, jest w stanie poświęcić nawet swoje życie prywatne.

Udostępnij: