Nie żyje członek zespołu „Czerwone gitary”. Muzyk był mężem znanej aktorki

W wieku 71 lat zmarł Dominik Kuta. Muzyk na początku lat 70. prężnie współpracował z zespołem Czerwone Gitary. Kuta był także mężem znanej aktorki Laury Łącz.

Kim był Dominik Kuta?

Dominik Kuta był polskim gitarzystą, multiinstrumentalistą, wokalistą, a także kompozytorem. Wiele osób kojarzyć go może między innymi z zespołu "Czerwone gitary", do którego dołączył w styczniu 1970 roku. Muzyk razem z uwielbianym przez tłumy bandem odbył liczne tourne nie tylko polskie, ale i zagraniczne. Wystąpił między innymi na VIII KFPP w Opolu. Właśnie za czasów Kuty, który wówczas występował pod pseudonimem artystycznym Dominik Konrad, "Czerwone gitary" proponowały swoim odbiorcom nieco ambitniejszy repertuar niż dotychczas. Chociaż krytycy wysoko ocenili ówczesną twórczość zespołu, którą posłuchać można na longplayu "Na fujarce", nie zyskała ona takiego uznania przez publiczność jak wcześniej.

Dominik Kuta po niespełna roku opuścił "Czerwone gitary" w grudniu 1970 roku i wówczas rozpoczął krótkotrwałą współpracę z warszawskim zespołem "Capella", a następnie z grupą "Quorum".

Nie żyje gwiazda Czerwonych gitar

W dniu 8 marca media obiegła informacja o śmierci byłego członka zespołu "Czerwone gitary". Jako pierwszy smutne doniesienia przekazał Zbigniew Hołdys, który miał okazję współpracować z Dominikiem Kutą.

Grywaliśmy razem na Starówce, on na gitarze, flecie, harmonijce, w końcu wylądował w Czerwonych Gitarach... bardzo zdolny muzyk, do ostatnich dni prawy, bezkompromisowy człowiek..." – napisał

Mimo iż nie wszyscy o tym wiedzą, Dominik Kuta przez kilka lat był mężem znanej polskiej aktorki Laury Łącz. Para pobrała się w 1972 roku, a Łącz miała wówczas 18 lat. Muzyk był także bratem Magdaleny Kury, znanej widzom z takich produkcji jak "Ranczo" czy "Gang Zielonej Rękawiczki".

Dominik Kuta zmarł w wieku 71 lat. Nieznana jest przyczyna śmierci gwiazdy "Czerwonych gitar", a także miejsce i dzień jego pogrzebu.

Udostępnij: