W pożarze zginął znany polski aktor filmowy!

W niedzielny poranek w jednym z domów w miejscowości Trzciniec w województwie Lubelskim doszło do pożaru, w wyniku którego śmierć poniósł znany aktor, Piotr Wysocki. Miał 87 lat…

Nie żyje znany polski aktor

Do tragicznych wydarzeń doszło w niedzielny poranek. W miejscowości Trzciniec w lubelskim, w jednym z domów doszło do pożaru. Jak poinformowały media, gdy strażakom udało się wejść do środka, znaleźli zwęglone ciało mężczyzny.

Przypuszczamy, że zmarłym może być 87-letni mieszkaniec tego domu. Z ustaleń policjantów wynika, że mieszkał sam i miał trudności z poruszaniem się. Obecnie pod nadzorem prokuratora trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia oraz potwierdzenie tożsamości zmarłego- poinformowała wówczas rzeczniczka policji w Opolu Lubelskim, Edyta Żur.

Jak przekazał „Tygodnik Lokalny. Wspólnota Opolska”  mieszkańcem domu okazał się 87-letni aktor, Piotr Wysocki. Informację o śmierci artysty potwierdziła lubelska Brama Grodzka Teatru NN:

Zmarł Piotr Wysocki - aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. W latach 1969-2001 pracował w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Grał również w rolach filmowych.

Kim był Piotr Wysocki?

Piotr Wysocki był absolwentem Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie. W 1965 roku po raz pierwszy pojawił się na dużym ekranie w roli księcia Jana Gintułta w filmie „Popioły” Andrzeja Wajdy.

Ponadto widzowie mogą kojarzyć go z takich ról jak „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Chopin. Pragnienie Miłości”, „Czterej Pancerni i Pies”.

Udostępnij: