Nie żyje aktor znany z serialu „Dynastia”!

Media obiegła informacja o śmierci Helmuta Bergera. Gwiazdor znany polskim widzom z serialu "Dynastia" miał 78 lat!

  Nie żyje aktor znany z serialu „Dynastia”!

  Austriacki aktor zmarł w czwartek w Salzburgu w wieku 78 lat. O śmierci Helmuta Bergera poinformowała jego agencja.

  Odszedł spokojnie, ale niespodziewanie, o czwartej nad ranem w swoim rodzinnym Salzburgu, na krótko przed swoimi 79. urodzinami. Dziękujemy mu za wszystkie lata przyjaźni.

  Helmut Berger- gwiazda austriackiego kina

  Helmut Berger urodził się 29 maja 1944 roku w Bad Ischl w Austrii. Był jednym z najbardziej znanych austriackich aktorów. Swoją przygodę z filmem rozpoczął rolą w dramacie Rogera Vadima. Rola w dramacie "Zmierzch bogów" u Martina von Essenbecka, za który zdobył nominację do nagrody Złotego Globu, przyniosła mu ogromną popularność.

  W 1972 roku zagrał w kolejnym filmie Viscontiego „Ludwig”, w którym wcielił się w postać bawarskiego króla. To była jego przepustka do Hollywood!

  Od początku lat 80. XX wieku grał w słynnym serialu „Dynastia”. Dla polskiej publiczności już na zawsze w pamięci zapisze się jako słynny playboy, który wdał się w romans z córką potężnego magnata naftowego.

  Symbol seksu i pożądania

  Berger był niezwykle przystojny i uchodził za symbol seksu. Jego życie prywatne było barwne, wdawał się w liczne romanse, zarówno z kobietami, jak i z mężczyznami. Nigdy nie ukrywał swojej biseksualności i ogromnego apetytu seksualnego. Warto wspomnieć, że jednym z kochanków Bergera był nawet Mick Jagger.

  ZOBACZ TAKŻE: Justyna Kowalczyk wspomina męża. Jej słowa rozdzierają serce

  Jego życie było niezwykle barwne

  W swojej biografii z 1988 roku przyznał się do romansów, m.in. z Britt Ekland, Ursulą Andress, Nathalie Delon, Tab Hunter, Florindą Bolkan, Lindą Blair, Anitą Pallenberg, Jerrym Hallem i właśnie Jaggerem.

  W 1994 roku Berger ożenił się z pisarką i modelką Francescą Guidato, natomiast 2015 poślubił Floriana Wessa, młodszego o 37 lat projektanta. Berger dopuścił się bigamii.

  W latach 70. gwiazdor przeżył głęboki kryzys osobisty, a także finansowy, który popchnął go do próby samobójczej. Wiadomo, że przez lata miał problemy z alkoholem oraz nadużywał narkotyków. Przed śmiercią borykał się z problemami zdrowotnymi.

  Udostępnij: