Nie żyje 32-letni polski aktor! „Te słowa przychodzą nam z wielkim trudem, bólem i niedowierzaniem”

Zmarł 32-letni aktor, który od 2012 roku współpracował z Teatrem Bezpańskim. Pracownicy teatru nie mogą uwierzyć, że nie ma już z nimi tak utalentowanego człowieka - "Zmarł Dawid Konefał. Te słowa przychodzą nam z wielkim trudem, bólem i niedowierzaniem".

Teatr Bezpański, który swoją siedzibę ma w Rudzie Śląskiej, na swoim profilu w mediach społecznościowych poinformował o śmierci uwielbianego przez współpracowników aktora.

Nie żyje zaledwie 32-letni Dawid Konefał, który z teatrem związany był od 2012 roku. Wiadomość, która pojawiła się w sieci sprawiła, że wiele osób nie może uwierzyć w odejście tak młodego człowieka.

Zmarł Dawid Konefał. Te słowa przychodzą nam z wielkim trudem, bólem i niedowierzaniem.

Dawid - Dejwi - Kony był członkiem Teatru Bezpańskiego od 2012 roku. Przez 6 lat mieliśmy niebywałą przyjemność obserwować talent Dawida. Był człowiekiem o nieprzeciętnym poczuciu humoru, które uwielbialiśmy. Zawsze gotowy na wszystko, zawsze wystający poza schematy, niezwykle inteligentny, zdolny i po ludzku życzliwy. Człowiek na którego zawsze można było liczyć.

32-latek miał talent aktorski, jednak żadna ze szkół teatralnych nie chciała dać mu szansy. Tym samym od ponad dekady występował na deskach teatru w Rudzie Śląskiej.

Dawid, byłeś wspaniałym towarzyszem teatralnej broni. Nigdy Ci tego nie zapomnimy. Wielką przyjemnością i zaszczytem było patrzeć jak przekraczasz ludzkie wyobrażenia.
Żegnaj przyjacielu.

Kariera teatralna Dawida Konefała

32-latka pożegnano także na profilu "Impro Silesia", gdzie nieco więcej napisano na temat jego kariery teatralnej. W Teatrze Bezpańskim był niemal od samego początku. Zaczynał jako uczestnik warsztatów. Niedługo później grał w sztukach, aby niedawno poprowadzić swoją pierwszą grupę w roli trenera.

Tańczył, uprawiał sport, jarał się grami i był niesamowicie oczytany, ale przede wszystkim był Nasz! Nasz Dawid! Improwizować z nim na scenie to była czysta przyjemność - czytamy.

Dawid Konefał zostanie pochowany 1 czerwca. Spocznie na Cmentarzu Parafialnym w Świętochłowicach-Zgodzie. Nie podano natomiast przyczyny śmierci tak młodego człowieka.Rodzinie i bliskim składamy kondolencje.

Udostępnij: