Tego musisz unikać we WRZEŚNIU, aby nie mieć pecha!

Wrzesień to miesiąc pełen ludowych przesądów i przekonań. Dowiedz się, jak unikać niektórych działań, aby zapobiec nieszczęściu i rozpaczy. We wrześniu, miesiącu pełnym przesądów przekazywanych z pokolenia na pokolenie, warto zwrócić uwagę na rzeczy, których lepiej unikać, by uniknąć nieszczęścia. To mądra nauka przekazywana już przez nasze babcie. Czego lepiej nie robić we wrześniu?

Czego unikać we wrześniu?

Wrzesień to miesiąc pełen ludowych przesądów i przekonań. Dowiedz się, jak unikać niektórych działań, aby zapobiec nieszczęściu i rozpaczy.

We wrześniu, miesiącu pełnym przesądów przekazywanych z pokolenia na pokolenie, warto zwrócić uwagę na rzeczy, których lepiej unikać, by uniknąć nieszczęścia. To mądra nauka przekazywana już przez nasze babcie. Czego lepiej nie robić we wrześniu?

Nie zawieraj związku

Wrzesień jest z pewnością miesiącem sprzyjającym ślubom, ze względu na literkę "R" i ładną pogodę, ale nie jest to najlepszy czas na zaręczyny. We wrześniu powinniśmy unikać podejmowania tak ważnych decyzji o przyszłym małżeństwie. Nawet jeśli nasz związek jest udany, ryzykujemy pojawienie się problemów, które mogą okazać się nie do pokonania, jeśli teraz podejmiemy decyzję o zaręczynach.

Nie sadź wrzosów

Wrzesień to miesiąc, kiedy powinniśmy szczególnie uważać na to, co sadzimy w ogrodzie. Jednym z przekonań jest to, że wrzosy nie powinny być sadzone w tym okresie. To rośliny, które od dawna kojarzą się z cmentarzem i przyciąganiem nieszczęścia. Już nasze babcie wiedziały, że trzeba unikać trzymania ich w domu, zwłaszcza we wrześniu, gdy mają szczególnie negatywny wpływ. Jeśli jednak nie możesz się obejść bez wrzosów, to przynajmniej nie sadź ich do końca września.

Nie popadaj w bezczynność

Wrzesień to sezon Panny, który sprzyja aktywności. To czas kiedy rozpoczynamy rok szkolny. Choć możemy odczuwać spadek energii związany z przesileniem jesiennym, to warto postarać się nie popadać w bezczynność, ale kontynuować działania i dążyć do celów. Jeśli zdecydujemy się na bierność, może być trudno odzyskać pełną sprawność przez cały następny rok, a sukces zdaje się być jeszcze bardziej odległy.

Czas na nowe przygody, a nie przeszłość

We wrześniu rozpoczyna się astronomiczna jesień, która często towarzyszy przesileniu jesiennemu. To czas, kiedy wielu z nas może odczuwać melancholię, a przeglądanie starych zdjęć może tylko potęgować to uczucie. Dlatego też, decydując się na to, ryzykujemy, że przez kolejne miesiące trudno będzie nam odzyskać dobre samopoczucie. Jeśli chcemy uniknąć jesiennej chandry, możemy schować te fotografie na dnie szafy.

Nic nie zmieniaj

We wrześniu nierzadko odczuwamy pewien nowy początek. To koniec okresu wakacyjnego i start roku szkolnego czy pracy po letniej przerwie. Wraz z tymi zmianami często pojawia się chęć poprawy swojego życia i zdrowia. Może to skusić nas do gwałtownych zmian, takich jak rozpoczęcie diety czy intensywnego planu aktywności fizycznej. Jednak warto zastanowić się nad tym zanim podejmiemy pochopne decyzje.

Pamiętaj, że skuteczne zmiany w nawykach wymagają czasu i cierpliwości. Jeśli poczekasz do października, będziesz bardziej gotowy i zmotywowany do osiągnięcia swoich celów. To nie oznacza, że nie możesz działać we wrześniu, ale możesz to zrobić w sposób bardziej przemyślany i zrównoważony, co zwiększy szanse na sukces.

Udostępnij: