Nie żyje wybitny polski aktor. O jego śmierci poinformowała żona

Nie żyje Janusz Ostrowski, znany aktor teatralny i filmowy, który od wielu lat związany był ze śląskim teatrem. Smutne informacje o śmierci przekazała jego żona. Artysta zmarł w wieku 84 lat.

Zmarł Janusz Ostrowski wybitny aktor teatralny i filmowy, który od wielu lat pojawiał się na śląskich scenach teatralnych. Jako pierwsza informacje do wiadomości publicznej przekazała żona aktora, która zamieściła na łamach Gazety Wybroczeń nekrolog. Janusz Ostrowski zmarł 27 września. Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci mężczyzny.

Z wielkim bólem zawiadamiam, że 27 września 2023 roku zmarł w wieku 84 lat ukochany mąż Janusz Ostrowski, aktor i reżyser scen śląskich — przekazała żona Janusza Ostrowskiego.

Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, na którego deskach przez wiele lat grał Janusz Ostrowski, postanowił pożegnał zmarłego artystę, zamieszczając wzruszający wpis na swoim oficjalnym profilu w mediach społecznościowych.

W latach 1969-73 występował na deskach naszego teatru, do którego powrócił w 1989 na następne dwanaście lat. W tamtym okresie katowicka publiczność mogła oglądać go w wielu spektaklach Teatru Śląskiego. Były to między innymi: 'Zemsta' Aleksandra Fredry, 'Co się w duszy komu gra' Stanisława Wyspiańskiego, 'Don Juan' Molièra, 'Trans-Atlantyk' Witolda Gombrowicza, 'Śmierć i dziewczyna; Ariela Dorfmana, 'Bracia Karamazow' Fiodora Dostojewskiego oraz 'Romeo i Julia' Williama Shakespeare'a" – napisano

Ostatnie pożegnanie zmarłego artysty miało miejsce w minioną środę 29 września. Pogrzeb Janusza Ostrowskiego odbył się na cmentarzu parafialnym w Katowicach.

Kim był Janusz Ostrowski?

Janusz Ostrowski był jednym z wybitnych polskich aktorów teatralnych i filmowych, a wieloletnia praca na deskach teatru pozwoliła artyście na zdobycie uznania widzów i krytyków.

Janusz Ostrowski swoją karierę aktorską budował zarówno na scenach teatralnych, jak i w filmie. Znany był m.in. z ról w produkcjach takich jak "Długa noc" czy "Jutro".

Przez wiele lat swojej kariery współpracował kilkoma teatrami m.in. z Teatrem Mickiewicza w Częstochowie, Teatrem Dramatycznym we Wrocławiu i Teatrem Śląskim im. Wyspiańskiego w Katowicach.

Poza aktorstwem Janusz Ostrowski zajmował się także reżyserią.

Składamy głębokie wyrazy współczucia rodzinie i bliskim zmarłego artysty.

Zobacz także: Nie żyje gwiazda zespołu Kult! Muzyk miał 61 lat…

Udostępnij: