Żałoba w TVP. Nie żyje ceniony pracownik...

W Krakowie, w wieku 72 lat, zmarł Bogusław Janczy – znacząca postać związana z Telewizją Polską. Był on twórcą o ogromnym wpływie na polską scenę telewizyjną, szczególnie znany ze swojej pracy przy teleturnieju "Miliard w rozumie" oraz filmie "Lista Schindlera", w którym współpracował ze Stevenem Spielbergiem.

Kim był Bogusław Janczy?

Bogusław Janczy od lat zatrudniony był w krakowskim oddziale Telewizji Polskiej.  Był jednym z twórców teleturnieju "Miliard w rozumie", który cieszył się popularnością od 1993 do 2005 roku. Warto wspomnieć, że towarzyszył także produkcji znakomitego filmu Stevena Spielberga "Lista Schindlera":

"To za jego czasów jako szefa Wydziału Produkcji Scenograficznej w Studiu "Łęg" Telewizji Kraków nagrywane był koncerty, kabarety, teleturnieje, w tym hitowy "Miliard w rozumie". Towarzyszył również produkcji "Listy Schindlera" Stevena Spielberga"- czytamy na stronie TVN 3 Kraków.

Janczy, będąc szefem Wydziału Produkcji Scenograficznej w krakowskim oddziale TVP, przyczynił się do stworzenia wielu niezapomnianych produkcji. Jego praca przy "Miliardzie w rozumie" i innych projektach, takich jak spektakle "Makbet" i “Król Edyp”, sprawiła, że stał się on jednym z kluczowych pracowników stacji.

Ponadto Janczy był nie tylko znany ze swoich scenograficznych umiejętności, ale także jako zapalony wioślarz, miłośnik górskich wypraw, narciarstwa i fotografii. Jego talent i pasje przekładały się na jakość produkowanych programów.

Nie żyje ceniony pracownik stacji TVP

Informację o śmierci zasłużonego pracownika stacji TVP poinformowano na oficjalnej stronie TVP 3 Kraków.

W związku ze śmiercią Bogusława Janczego, pracownicy TVP wyrazili głęboki żal.

Szczegóły dotyczące przyczyny śmierci Bogusława Janczego oraz informacje o pogrzebie nie zostały upublicznione. Pracownicy TVP, w swoim hołdzie, opisali go jako wspaniałego człowieka, koleżeńskiego i dobrego.

Warto wspomnieć, że śmierć Bogusława Janczego to nie jedyna tragedia, jaka w ostatnim czasie spotkała stację TVP. W ciągu ostatniego czasu Telewizja Polska pożegnała także swoich innych pracowników między innymi: Sławomirę  Śliwińską, Dariusza Klincewicza.

Rodzinie i przyjaciołom zmarłego Bogusława Janczego składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Udostępnij: