Nie żyje znany muzyk i gwiazda serialu „Peaky Blinders”. Zmarł krótko po diagnozie…

Zmarł Benjamin Zephaniah, gwiazdor uwielbianego przez widzów serialu „Peaky Blinders”. Odszedł dwa miesiące po usłyszeniu diagnozy. Miał 65 lat.

Kim był Benjamin Zephaniah?

Benjamin Zephaniah urodził się w 1958 roku w Birmingham. Był synem imigrantów z Barbadosu i Jamajki. Swoja karierę rozpoczynał od muzyki, gdy w 1982 roku wydał album „Roots”. Podczas swojej działalności muzycznej współpracował z takimi artystami jak  Sinéad O’Connor, Dubioza i innymi. Łącznie wydał 13 albumów.

Ponadto Zephaniah tworzył poezję i pisał książki dla dzieci.

Co więcej, muzyk próbował także swoich sił jako aktor. Od 2013 roku grał w serialu „Peaky Blinders”, gdzie wcielał się w rolę  Jeremiah Jesusa.

Zephanian walczył o prawa zwierząt i należał do ruchu rastafarian. W 2003 roku odmówił przyjęcia Orderu Imperium od Elżbiety II.

Ja? Order Imperium dla mnie? Wściekam się, gdy słyszę słowo Imperium; przypomina mi ono niewolnictwo i tysiące lat brutalności... Order dla Benjamina Zephaniaha — nie ma mowy panie Blair, w żadnym razie królowo. Jestem głębokim przeciwnikiem Imperium  - mówił wówczas.

Nie żyje aktor z "Peaky Blinders"

Dwa miesiące temu artysta dowiedział się, że choruje na guza mózgu. Niestety, po ośmiu tygodniach od usłyszenia diagnozy zmarł.

 O śmierci Benjamina Zephaniaha poinformowała jego najbliższa rodzina, która zamieściła wzruszający wpis w social mediach. Gwiazdor zmarł 7 grudnia we wczesnych godzinach porannych. Odszedł w wieku 65 lat.

Z wielkim smutkiem i żalem informujemy o śmierci naszego ukochanego męża, syna i brata we wczesnych godzinach porannych – czytamy w poście zamieszczonych przez rodzinę.

Artysta zmarł otoczony rodziną i najbliższymi osobami:  

Benjamin otrzymał diagnozę guza mózgu osiem tygodni temu. Jego żona była przy nim przez cały ten czas i w chwili, gdy odszedł. Dzieliliśmy się nim ze światem i wiemy, że wielu będzie zszokowanych oraz zasmuconych tą wiadomością. Benjamin był prawdziwym pionierem i innowatorem, dał światu tak wiele

Udostępnij: