W miejscowości Rudno w powiecie lubartowskim doszło do tragicznego pożaru domu, w wyniku którego życie stracił 58-letni mężczyzna. Okazało się, że to znany youtuber Pan Poziomka, którego internauci kojarzą z kanału Poziomka 13.
Kim był Pan Poziomka?
Pan Poziomka, a właściwie Krzysztof Bogusik dał się poznać społeczności internetowej jako youtuber, który prowadził na YouTubie swój kanał pod nazwą Pan Poziomka. Kilka lat temu 58-latek był u szczytu swojej kariery internetowej. Jego kanał subskrybowało ponad 340 tysięcy osób. Pan Poziomka znany był z tego, że degustował denaturat. Wówczas jego filmik oglądało ponad 1,1 miliona razy. Warto wspomnieć, że od kilka lat jego kanał był nieaktywny.
Nie żyje Pan Poziomka
W jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Rudno w gminie Michów i powiecie lubartowskim doszło do tragicznego w skutkach pożaru. Na miejscu w sumie pracowało 13 zastępów straży pożarnej.
Mimo szybkiej interwencji strażaków, którzy walczyli z ogniem, nie udało uratować się 58-letniego mężczyzny. Początkowo nieoficjalnie spekulowano, że w wyniku dramatycznych wydarzeń zginął Krzysztof Bogusik, znany internautom jako Pan Poziomka.
Niestety informacje te szybko się potwierdziły, gdyż na profilu youtuber pojawiła się informacja o jego śmierci. Okoliczności tych tragicznych wydarzeń aktualnie są wyjaśniane przez śledczych pracujących pod nadzorem prokuratury. Według nieoficjalnych informacji do pożaru doszło wskutek zaprószenia ognia.
Co może doprowadzić do pożaru domu?
Pożary domów mogą mieć różne przyczyny, z których najczęstsze to:
- Niewłaściwe użytkowanie urządzeń elektrycznych: Zbyt wiele urządzeń podłączonych do jednego gniazdka, uszkodzone przewody, przestarzałe instalacje elektryczne lub używanie uszkodzonych urządzeń może prowadzić do przeciążeń i zwarcia, co jest częstą przyczyną pożarów.
- Palenie w pomieszczeniach: Nieostrożne obchodzenie się z papierosami lub innymi wyrobami tytoniowymi, szczególnie w łóżku lub na kanapie, często prowadzi do pożarów.
- Nieostrożność w kuchni: Zostawienie bez nadzoru działających urządzeń kuchennych, takich jak piece, kuchenki mikrofalowe czy tostery, może doprowadzić do pożaru. Również nieostrożne obchodzenie się z otwartym ogniem, np. podczas gotowania, jest ryzykowne.
- Niewłaściwe użytkowanie urządzeń grzewczych: Używanie starych grzejników, nieprawidłowa instalacja lub konserwacja pieców, kominków i innych urządzeń grzewczych może być przyczyną pożarów.
- Podpalenie: Niestety, czasami pożary są wynikiem celowego działania, czyli podpalenia.
- Przypadki losowe: Niekiedy pożary są efektem zdarzeń losowych, jak uderzenia pioruna.
- Nieostrożne obchodzenie się z materiałami łatwopalnymi: Przechowywanie w domu łatwopalnych materiałów, takich jak farby, rozpuszczalniki czy benzyna, w niewłaściwy sposób może doprowadzić do pożaru.
Aby zapobiegać pożarom, ważne jest regularne sprawdzanie i konserwacja urządzeń elektrycznych i grzewczych, unikanie palenia w pomieszczeniach oraz zachowanie ostrożności podczas gotowania i obchodzenia się z otwartym ogniem.