Robert Lewandowski wspiera WOŚP! Mowa o dużej kwocie?!

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 28 stycznia. To nie znaczy, że to koniec możliwości wsparcia tej inicjatywy. Trwają bowiem aukcje internetowe, na których można wylicytować wiele rzeczy. Przyłączył się do nich również Robert Lewandowski. Co przekazał na licytację?

Robert Lewandowski w 2022 roku przeprowdziiał się do Hiszpanii, gdzie ma podpisany kontrakt z FC Barcelona. Piłkarz chętnie angażuje się w akcje charytatywne. W ubiegłym roku wraz ze swoją żoną Anną spotkał się z dziećmi ze szpitala Sant Pau w Barcelonie.

Dzisiaj odwiedziliśmy najodważniejsze dzieci, z których każde z odwagą walczy z własną burzą. Nasze serca były zarówno ciężkie, jak i uniesione, gdy byliśmy świadkami odporności, która nie zna granic. Te młode dusze, stawiające czoła wyzwaniom, które nawet dorosłych przyprawiłyby o dreszcze, uczą nas prawdziwego znaczenia siły i solidarności. Życzliwość ma magiczny dotyk, a dziś byliśmy świadkami jej zdolności do wnoszenia promienia słońca nawet w najciemniejsze zakątki. Nadal wspierajmy się, kochajmy i walczmy o siebie nawzajem- przekazał Lewandowski za pośrednictwem mediów społecznościowych

Jak co roku i tym razem przyłączył się do WOŚP Jurka Owsiaka.

Lewandowski wspiera WOŚP

Finał WOŚP zakończył się 28 stycznia pod hasłem „Płuca po pandemii”. Środki jakie zostały zebrane mają zostać przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych .

Choć finał zakończył się końcem stycznia nadal trwają liczne aukcje internetowe, w którym można wziąć udział.

Jedna z takich aukcji, która zakończyła się 6 lutego, to aukcja Roberta Lewandowskiego. Piłkarz w tym roku przekazał trykot FC Barcelony z podpisami kolegów z zespołu i kolorowe bransoletki wykonane przez jego kibica.

We wpisie na Instagramie oznajmił:

Ostatnio natrafiłem w internecie na list chłopca z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 1 w Warszawie, dla którego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to również piękna tradycja. Wojtek na swoją akcję przygotował ręcznie robione bransoletki, a ja dorzucam do bransoletek koszulkę FC Barcelony z podpisami całej drużyny. Gramy razem do końca świata i jeden dzień dłużej

Przedmioty przekazane przez Roberta Lewandowskiego zostały wylicytowane na 55 100 tys. zł. W tej licytacji wzięło udział 18 osób.

Żona piłkarza Anna, na aukcję przekazała suknię ślubną. Ta została sprzedana za 16 600 tys. zł.

Udostępnij: