Nie żyje legenda polskiego kina! Aktor grał w filmie "Psy"

9 lutego 2024 roku do mediów trafiła informacja o śmierci wybitnego polskiego aktora Aleksandra Fabisiaka. Artysta, który zasłynął z kultowej roli w filmie "Psy", zmarł w wieku 78 lat.

Odszedł wielki aktor polskiego kina i teatru. Smutna wiadomość o śmierci Aleksandra Fabisiaka, przekazał Teatr Stary w Krakowie, z którym artysta współpracował przez wiele lat swojej kariery. Fabisiak zmarł w wieku 78 lat, pozostawiając po sobie bogate dziedzictwo artystyczne.

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że odszedł wspaniały aktor teatralny i filmowy - Aleksander Fabisiak. Był absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie /1967/ oraz wykładowcą Wydziału Aktorskiego tamże, w latach 1993 - 1999 pełnił funkcję dziekana uczelni. Od 1967 roku związany był z Narodowym Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Był wieloletnim członkiem naszego Stowarzyszenia. Będzie nam Go bardzo brakowało... - czytamy w komunikacie Teatr Stary w Krakowie.

Kim był Aleksander Fabisiak?

Aleksander Fabisiak był polskim aktorem teatralnym i filmowym. Jego kariera obejmowała wiele ról, zarówno na dużym ekranie, jak i na scenie teatralnej.

W swojej filmowej karierze Aleksander Fabisiak zagrał w wielu produkcjach, ale nie da się ukryć, że jedną z najbardziej znaczących było wcielenie się w postać prokuratora Nawrockiego w filmie "Psy" z 1992 roku, w reżyserii Władysława Pasikowskiego. "Psy" to film sensacyjny, który stał się klasykiem polskiego kina, przedstawiający transformację Polski po upadku komunizmu.

Poza "Psami", Aleksander Fabisiak grał w wielu innych znanych produkacjach "Karol. Człowiek, który został papieżem", "Młode Wilki 1/2", "Katyń", "Powidoki". a także serialach" Kryminalni", czy "Prawo Agaty".

Aleksander Fabisiak zmarł  w wieku 78 lat, pozostawiając po sobie trwały ślad w polskiej kulturze i kinematografii. Do wiadomości publicznej nie przekazano, co było powodem śmierci artysty.

 

Zobacz także: Nie żyje gwiazda Netflixa! Zagadkowa śmierć 52-latki

Udostępnij: