Nie żyje 24-letni rekordzista świata w Maratonie

Zmarł Kenijczyk Kelvin Kiptum, 24-letni rekordzista świata w maratonie. Sportowiec zginął w wypadku samochodowym, w którego doszło w Kenii. W tragicznym zdarzeniu życie stracił także jego trener Gervais Hakazimana.

Kim był Kelvin Kiptum?

Kelvin Kiptum pochodził z Kenii. W 2022 roku zadebiutował w maratonie podczas biegu w Walencji. Wygrał wówczas wyścig z czasem 2:01:53. Rok później, podczas biegu w Chicago, wygrał trzeci maraton i  ustanowił wówczas nowy rekord świata 2:00:35. Był to pierwszy od 20 lat taki wyczyn, który odbył sie poza Berlinem (dotychczas wszystkie rekordy świata pobijane były właśnie w stolicy Niemiec. 

 W tym roku zamierzał pobić kolejny rekord w Rotterdamie, zapewniając, że przebiegnie maraton w niecałe dwie godziny. W lipcu tego roku Kelvin miał wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.  

Nie żyje 24-letni maratończyk

Niestety, Kelvin Kiptum zmarł w wieku 24 lat. Sportowiec zginął w wypadku samochodowym. Tragiczne wieści pojawił się w mediach późnym wieczorem w niedzielę. Informację o śmierci sportowca potwierdził komendant policji, Peter Mulinge. Dodał także, że wraz z biegaczem w wypadku samochodowym zginął jego trener Garvais Hakizimana. Do dramatycznych zdarzeń doszło na drodze w Elgeyo-Marakwet, w hrabstwie w zachodniej Kenii. 

Auto prowadzone było przez sportowca i według relacji świadków kierowca nagle stracił panowanie nad pojazdem, który wpadł do głębokiego rowu, a później uderzył z ogromną siłą w drzewo. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń Kelvin oraz Gervais zginęli na miejscu. 

W wypadku brała udział także trzecia osoba Sharon Kosgey, w która w ciężki stanie została przewieziona do szpitala. 

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 

Kelvin Kiptum miał w tym roku wziąć udział w letniej Olimpiadzie, która ma odbyć się w Paryżu od 26 lipca do 11 sierpnia. Główną areną będzie Stade de France. Paryż został wybrany gospodarzem igrzysk 13 września 2017 roku. W igrzyskach weźmie udział około 10 500 sportowców, którzy będą rywalizować w 329 konkurencjach w 32 dyscyplinach sportowych. 

Udostępnij: