Znamy przyczynę śmierci Tomasza Komendy!

Wstrząsające wieści dotarły do opinii publicznej – Tomasz Komenda, mężczyzna, który przez długie lata niesłusznie więziony był za zbrodnię, której nie popełnił, odszedł z tego świata. Jaka była przyczyna jego śmierci?

Tragiczne wieści- nie żyje Tomasz Komenda

Informację o śmierci Tomasza Komendy podał dziennikarz Grzegorz Głuszak z programu "Uwaga!". Komunikat opublikowano na oficjalnym profilu UWAGA TVN na Facebooku.

PILNE! Tomasz Komenda nie żyje, dowiedział się dziennikarz Uwagi! i Superwizjera Grzegorz Głuszak. Komenda spędził 18 lat w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił. Na wolność wyszedł w 2018 roku.

Tomasz Komenda spędził około 18 lat w więzieniu za rzekome zabójstwo, zanim nowe dowody przyczyniły się do jego uwolnienia w 2018 roku. W ostatnim czasie media donosiły o pogarszającym się stanie zdrowia Komendy, co potwierdził jego adwokat, Zbigniew Ćwiąkalski. Choć oficjalne źródła nie ujawniły szczegółów śmierci, już wcześniej docierały sygnały o jego trudnej walce z chorobą.

Jaka była przyczyna jego śmierci?

W ubiegłym roku była partnerka Komendy, Anna Walter, ujawniła publicznie jego chorobę. Tomasz Komenda, wycofując się z życia publicznego, zmagał się z rakiem, jak potwierdził sam zainteresowany w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". Mężczyzna opowiedział o trudnej drodze walki z chorobą, podkreślając, że mimo przeszłości nowotworowej, nie ma pewności, czy nie wróci ona ponownie.

Leczę się, jestem na chemii, włosy już mi odrosły. Żyję z tym, że był rak, teraz nie ma, ale nie wiadomo, czy znowu nie wróci. Do operacji się nie nadawał. Ciężko mam. Ciekawe, kiedy zrzucę w końcu ten krzyż, już należałoby mi się trochę spokoju - opowiedział Komenda w wywiadzie udzielonemu Ewie Wilczyńskiej, który ukazał się w "Gazecie Wyborczej".

Oskarżony o zbrodnię, której nie popełnił….

Przypomnijmy, że Tomasz Komenda był niewłaściwie oskarżony o brutalne zabójstwo 15-letniej Małgorzaty w Miłoszycach w 1996 roku. Dopiero po 18 latach więzienia nowe dowody ujawniły niewinność Komendy. W 2021 roku sąd przyznał mu blisko 13 milionów złotych zadośćuczynienia za lata niesłusznej izolacji.

Sprawcami tej tragicznej zbrodni okazali się Ireneusz M. i Norbert B., skazani odpowiednio na 25 i 15 lat więzienia. W 2023 roku Sąd Najwyższy utrzymał te wyroki, rezygnując z kasacji zarówno ze strony oskarżenia, jak i obrony.

Niestety ostatnie miesiące życia Komendy były pełne cierpienia związanej z walką z rakiem płuc, co sprawiło, że nawet po odbyciu niesłusznej kary, los nie oszczędził mu dalszych wyzwań.

Udostępnij: