Dorota Szelągowska chorowała na nerwicę lękową - "Byłam tam wiele lat"

Dorota Szelągowska kilka lat temu przyznała, że przez wiele lat zmagała się z nerwicą lękową. Z pomocą przyszli jej nie tylko najbliżsi, a także specjaliści. Znana dekoratorka po raz kolejny zabrała głos w jakże istotnej kwestii zdrowia psychicznego i zaapelowała do internautów!

Dorota Szelągowska od lat inspiruje swoją kreatywnością w projektowaniu wnętrz, a jej telewizyjne metamorfozy mieszkań i domów przyciągają przed ekrany rzesze widzów. Pomimo zawodowych sukcesów, Szelągowska rzadko pozwalała publiczności zajrzeć za kulisy swojego życia prywatnego. Tym bardziej zaskoczyła wszystkich, otwierając się na temat swojego życia uczuciowego, gdyż jak niedawno przyznała, jest w szczęśliwym związku, co było dla wielu jej sympatyków miłą niespodzianką.

Jednak to, co w życiu Doroty Szelągowskiej wywołuje szczególnie duże emocje, to jej odważne wyznania dotyczące walki z nerwicą lękową. Szelągowska wiele lat borykała się z tą trudną dolegliwością i teraz postanowiła wykorzystać swoją popularności i zasięgi, by poruszyć ważny temat zdrowia psychicznego. Prowadząca "Totalne remonty Szelągowskiej", podzieliła się doświadczeniami i refleksjami na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Szelągowska mówi o nerwicy lękowej

W najnowszym wpisie Szelągowska zwróciła się do osób, które podobnie jak ona kiedyś, zmagają się z nerwicą lękową, która ogranicza ich codzienne funkcjonowanie.

Na zdjęciu prezentuję Wam czyste szczęście - takie wiecie, ze skórą napięta od słońca i słonej wody, piegami i poczuciem, że to jest dobra chwila. Ale jako, że uznaję iż to medium powinno też czasem nieść jakiś przekaz, to teraz zwracam się do tych wszystkich dla których scrollowanie instagrama jest jednym z niewielu okien na świat, bo nerwica lękowa zamknęła ich w domu. Byłam tam wiele lat, z lękiem podchodziłam do każdej prostej rzeczy. Wyjście za drzwi było problemem, a co dopiero lot samolotem! 20 lat nawet o tym nie myślałam. I z tego jest wyjście, choć pamiętam że bardzo w to wątpiłam. – pisze Szelągowska

Podkreśliła, że kluczową rolę w procesie leczenia odegrała właściwie dobrana terapia i wsparcie specjalistów.

Możecie się wspomagać wszelkimi afirmacyjnymi cudami, wysiłkiem fizycznym i pozytywnym myśleniem ale PODSTAWĄ jest dobrze dobrana farmakologia i terapia. – radzi.

Dekoratorka wnętrz podkreśliła, że decyzja o szukaniu profesjonalnej pomocy może być pierwszym krokiem do odzyskania pełni życia.

Niestety nie ma drogi na skróty, trzeba uporządkować bałagan w sobie i zrobić to przy pomocy specjalistów, nie celebrytów czy influencerow. Nie jestem lekarzem, ani specjalistą, nie umiem odpowiedzieć na pytania, które często zadajecie mi w wiadomościach. To jest za duża odpowiedzialność. Ale jedno wiem w stu procentach - idźcie do psychiatry i na terapię, dajcie sobie pomóc. – dodaje, zachęcając chorych do wsparcia 


Mówiąc o swojej nerwicy lękowej Szelągowska nie tylko zwiększa świadomość na temat zdrowia psychicznego, ale też przekazuje ważną wiadomość, że nikt nie jest sam w swojej walce, a szukanie pomocy jest przejawem siły, a nie słabości. 

Zdjęcie Dorota Szelągowska chorowała na nerwicę lękową - "Byłam tam wiele lat" #1

Udostępnij: