Nie żyje wybitny polski aktor. Odszedł w Wielkanoc…

Zmarł Mieczysław Gąbka, aktor znany z wielu polskich kultowych filmów. Artysta odszedł w wieku 73 lat, zaledwie dwa tygodnie przed swoimi kolejnymi urodzinami.

Kim był Mieczysław Gąbka? 

Mieczysław Gąbka urodził się 12 kwietnia 1950 roku w Krakowie. W drugiej połowie lat 60-tych był wokalistą młodzieżowych zespołów beatowych Krucjata Muzyczna Posłów Ferdynanda II i Rubiny. W 1973 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. W kolejnych latach pracował w Teatrze starym w Krakowie, a także był wykładowcą na PWST. W późniejszych latach wykładał także na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. 

Oprócz kariery teatralnej, Gąbka świetnie radził sobie jako aktor telewizyjny. Widzom znany był z takich filmów jak: “Vinci”, “Ile waży koń trojański”, “Zakochany anioł”, “Ja wam pokażę”, “Jak żyć?”, “Yuma”, “Lęk wysokości”,“Komornik” i wiele innych. Swoją popularność zdobył jednak dzięki udziałowi w programie telewizyjnym- “Spotkanie z balladą”. 

Nie żyje wybitny polski aktor

Nie żyje Mieczysław Gąbka, wybitny polski aktor znany z wielu produkcji teatralnych i filmowych.  Informację o śmierci aktora przekazała Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, z którą artysta był związany:  

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że dziś rano odszedł wspaniały aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie i kochany przez nas wszystkich pedagog naszej Uczelni – Profesor Mieczysław Grąbka. Odszedł wyjątkowy członek naszej wspólnoty akademickiej- przekazano w komunikacie akademii. 

Wiadomość o śmierci wspaniałego aktora zamieścił także portal Film Polski: 

Nie żyje Mieczysław Grąbka, aktor przez całe zawodowe życie związany ze Starym Teatrem w Krakowie. Wystąpił m.in. w serialu "Z biegiem lat, z biegiem dni" oraz w filmach "Kobieta w kapeluszu", "Vinci", "Wszystkie kobiety Mateusza" - czytamy na portalu Film Polski

Aktor zmarł w wielkanocny poniedziałek 1 kwietnia 2024 roku. Odszedł w wieku 73 lat. Przyczyna śmierci artysty nie została podana do wiadomości publicznej. 

Rodzinie i przyjaciołom zmarłego Mieczysława gąbki składamy najszczersze wyrazy współczucia.  

Udostępnij: