Historia Jana Tatarowicza z "Ninja Warrior" rozrywa serce

Jan Tatarowicz dokonał niezwykłej rzeczy i w finale 9 edycji "Ninja Warrior" zdobył górę Midoriyama. Historia zwycięzcy wzruszyła widzów.

W najnowszym, emocjonującym odcinku finałowym dziewiątej serii reality show "Ninja Warrior Polska", doszło do wyjątkowego wydarzenia, które zapisało się złotymi literami w historii programu. Jan Tatarowicz, zawodnik, którego determinacja i historia życiowa zwróciły uwagę całej Polski, dokonał czegoś niezwykłego. Jako pierwszy uczestnik w historii polskiej edycji tego programu, wspiął się na legendarną Górę Midoriyama, wywołując ogromne wzruszenie wśród widzów.

Historia Jana jest inspiracją dla każdego, kto kiedykolwiek zmagał się z przeciwnościami. Po serii niepowodzeń w poprzednich edycjach, gdzie najbliżej celu był w siódmej edycji, osiągając szczyt z opóźnieniem zaledwie pół sekundy, Jan nie poddał się. W ósmej edycji jego marzenia prysły przez błąd, który skutkował dyskwalifikacją. Jednak te doświadczenia, zamiast go zniechęcić, tylko podsycały jego determinację.

W finale, na oczach tysięcy widzów, Jan przebrnął przez trzy ekstremalnie trudne tory przeszkód w Arenie Gliwice, wykazując się nie tylko siłą, ale i precyzją. Jego zwycięstwo, osiągnięte w czasie zaledwie 25 sekund na finałowej przeszkodzie – 21-metrowej linie Góry Midoriyama – było kulminacją jego wieloletnich starań.

Historia Jana Tatarowicza

Zwycięstwo przyniosło Janowi nie tylko główną nagrodę w wysokości 200 tysięcy złotych, ale też tytuł Ninja Warrior, który stanowi ukoronowanie jego niezwykłej drogi. W rozmowie z dziennikarzami Jan podzielił się swoimi planami na przyszłość, które obejmują rozwój sali treningowej prowadzonej wspólnie z Grzegorzem Niecko. 

Jan, który w młodości stracił rodziców i dorastał w rodzinie zastępczej, nie zapomina o trudach, które sam przeszedł. Jak przyznał zalewajac się łzami po swoim zwyciestwie, tatę starcił w wieku 9 lat, natomiast mamaJanka zmarł gdy mial 11 lat.

Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się tego dokonać. Jest to siódma edycja, w której startowałem. Przygotowywałem się na to bardzo długo. W momentach, kiedy nie chciało mi się trenować, marzyłem o tym, żeby powiedzieć wam, że bardzo ciężko było mi dojść do tego, ponieważ w wieku 9 lat straciłem tatę, a w wieku 11 lat — mamę. Potem rozwijałem się w rodzinie zastępczej i przyszedłem do tego programu, nie mówiąc o tym, jakie miałem życiowe doświadczenia. Przyszedłem, żeby wygrać to i udowodnić wszystkim, że wszystko da się zrobić, jeżeli tylko chcecie - mówił po wygranej

Tatarowicz planuje wykorzystać część wygranej na wsparcie domów dziecka, pragnąc zainspirować dzieci do niepodawania się, mimo przeciwności.

Na pewno będę rozwijać salę treningową, którą prowadzimy razem z Grzegorzem Niecko, na której właściwie aktualnie nie pobieramy żadnych opłat za wstęp. Chciałbym wspierać domy dziecka w jakiś sposób. Jeszcze nie wiem do końca, co będę robić, ale chciałbym w jakiś sposób motywować dzieci, żeby się nie poddawały. - mówił po zwyeizcie w rozmowie z Super Express

Jan Tatarowicz nie jest tylko zwycięzcą Ninja Warrior, ale przede wszystkim symbolem wytrwałości i nadziei, który pokazuje, że nawet najtrudniejsze przeszkody można pokonać, mając determinację i serce.

Posluchajcie historii Jana Tatarowicza: 

Zdjęcie Historia Jana Tatarowicza z "Ninja Warrior" rozrywa serce #1

Zdjęcie Historia Jana Tatarowicza z "Ninja Warrior" rozrywa serce #2

Udostępnij: