Szef NIK przekazał tragiczną wiadomość! Nie żyje Milan Banaś

Prezes Najwyższej Izby Kontroli, Marian Banaś, podzielił się smutną wiadomością o śmierci swojego brata, Milana. W swoich mediach społecznościowych napisał o bolesnej stracie jakiej doświadczył. W krótkim komunikacie podziękował także za wsparcie w tym trudnym czasie dla jego rodziny.

Szef NIK przekazał smutną wiadomość! Nie żyje Milan Banaś

W poniedziałek, 22 kwietnia Prezes Najwyższej Izby Kontroli, Marian Banaś, podzielił się smutną wiadomością o śmierci swojego brata, Milana:

Niespodziewana śmierć mojego brata - Milana Banasia... Bardzo dziękuje za wszystkie kondolencje i pamięć w tym trudnym dla naszej rodziny czasie" - napisał w poniedziałek szef NIK na platformie X.

Pod postem internauci skierowali do polityka słowa otuchy, szczere kondolencje oraz wyrazy współczucia.

"Proszę przyjąć moje wyrazy współczucia", "Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie"- czytamy w komentarzach pod postem.

Kim był Milan Banaś?

Milan Banaś był postacią niepubliczną, więc istnieje niewiele informacji na temat jego życia. W przeciwieństwie do swojego brata, unikał bycia w centrum uwagi publicznej. Marian Banaś nie ujawnił przyczyny śmierci swojego brata, a o samym Milanie Banasiu nie ma zbyt wielu informacji. Brak jakichkolwiek wzmianek na jego temat w mediach, zarówno tradycyjnych, jak i w mediach społecznościowych.

To nie koniec kłopotów Mariana Banasia

Na kilka godzin przed przekazaniem tragicznych wieści, kierowana przez polityka Najwyższa Izba Kontroli poinformowała publicznie o złożeniu zawiadomienia do prokuratury w sprawie nielegalnych prób usunięcia prezesa z zajmowanego urzędu.

Po trwającym wiele miesięcy procesie gromadzenia materiałów dowodowych, w dniu 15 kwietnia 2024 r. zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, polegającego na celowym dążeniu do usunięcia przemocą Mariana Banasia, piastuna konstytucyjnego naczelnego organu kontroli w Rzeczypospolitej Polskiej, z funkcji prezesa NIK- czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie NIK.

ZOBACZ TAKŻE: "Taniec z Gwiazdami 14": Słowa Krzysztofa Ibisza oburzyły fanów Kaźmierskiej!

Marian Banaś składa zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, polegającego na celowym dążeniu do usunięcia go z funkcji Prezesa Najwyższej Izby Kontroli- taka informacja pojawiła się z kolei na platformie X. 

Udostępnij: