Maciej Dowbor wydał oświadczenie: “Postanowiłem zakończyć mój związek"

Maciej Dowbor zszokował swoich obserwatorów i zamieścił na swoim profilu oświadczenie dotyczące rozstania.

Kariera Maciej Dowbora

Maciej Dowbor to polski dziennikarz i prezenter telewizyjny, urodzony 22 grudnia 1978 roku w Toruniu. Jest synem znanej dziennikarki Katarzyny Dowbor.Ukończył studia na kierunku politologia na Uniwersytecie Warszawskim.

Swoją karierę w mediach rozpoczął w radiowej Trójce, gdzie pracował jako reporter i prezenter. Następnie przeszedł do telewizji, gdzie szybko zyskał popularność jako prowadzący różnych programów rozrywkowych i informacyjnych. Pracował m.in. w Grupie TVN,  Telewizji Polskiej, a potem w Polsacie, gdzie stał się jednym z głównych prezenterów. 

W Polsacie prowadził takie programy jak „Twoja twarz brzmi znajomo”, “Got to Dance. Tylko taniec”. A od 2015 roku jest prezenterem radia RMF FM. 

 Maciej Dowbor jest także znany ze swojego zaangażowania w różne akcje charytatywne oraz aktywność sportową – bierze udział w maratonach i triathlonach. Prywatnie jest mężem Joanny Koroniewskiej, z którą ma dwie córki. Jego charyzma, profesjonalizm oraz wszechstronność sprawiły, że jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych prezenterów telewizyjnych w Polsce.

Zdjęcie Maciej Dowbor wydał oświadczenie: “Postanowiłem zakończyć mój związek" #1

Maciej Dowbor wydał oświadczenie

Dziennikarz podjął właśnie bardzo poważną i zaskakującą decyzję o rozstaniu z Polsatem. Dowbor zamieścił na swoim profilu na Instagramie obszerne oświadczenie odnośnie odejścia ze stacji. Prezenter podkreślił, że była to najtrudniejsza zawodowa decyzja w jego życiu. Zapewnił jednak, że “rozstanie” przebiegło w pozytywnej atmosferze: 

“Żegnaj Polsat! Ta decyzja dojrzewała we mnie przez kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Była jedną z najtrudniejszych w moim zawodowym życiu! Postanowiłem zakończyć mój “związek” z Telewizją Polsat. Dziś poinformowałem o tym moich przełożonych. Nic złego się nie stało, nie mam żadnych pretensji ani żalów. Po prostu coś się we mnie wypaliło. Trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny. Uznałem, że to jest ten moment, kiedy mogę odejść na własnych zasadach, zostawiając po sobie, mam nadzieję, fajne projekty i dobre wspomnienia...” – napisał Dowbor na Instagramie.

Dowbor podsumował prawie 20 lat pracy w Polsacie. Przyznał, że był to dla niego wspaniały czas, który nie tylko dał mu satysfakcję zawodową, ale także zyskał przyjaciół: 

“W Polsacie spędziłem prawie 20 lat. To był niesamowity czas, który mnie ukształtował i stworzył zawodowo. Otrzymałem mnóstwo szans na rozwój, realizowałem projekty, o których wcześniej nawet bym nie marzył! Dziesiątki programów, setki odcinków, niezliczone koncerty i inne wydarzenia sceniczne – sam sobie tego zazdroszczę! Spotkałem masę wspaniałych ludzi, w tym także osoby, które dziś mogę nazywać przyjaciółmi!” – dodał.

Warto dodać, że rok temu z Polsatem pożegnała się także mama Maciej, Katarzyna Dowbor, która aktualnie jest jedną z prezenterek Telewizji Polskiej. 

ZOBACZ TAKŻE: Katarzyna Dowbor odchodzi z Polsatu

Udostępnij: