Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Ujawniono przyczynę śmierci aktorki.

13 czerwca odbyło się ostatnie pożegnanie Marzeny Kipiel-Sztuki, aktorki znanej głównie z roli Halinki Kiepskiej w kultowym serialu “Świat według Kiepskich”. Podczas pogrzebu artystki ujawniono przyczynę jej śmierci. Na co zmarła Marzena Kipiel-Sztuka?

Śmierć Marzeny Kipiel-Sztuki

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła 9 czerwca 2024 roku. Jej śmierć była zaskoczeniem dla wielu fanów kultowego serialu “Świat według Kiepskich”. Informację o odejściu serialowej Halinki przekazała jej przyjaciółka, Renata Pałys, która zamieściła na swoim profilu wpis: 

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka - czytamy w poście, który w mediach społecznościowych opublikowała Renata Pałys.

Zdjęcie Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki. Ujawniono przyczynę śmierci aktorki. #1

W związku ze śmiercią Marzeny Kipiel-Sztuki poruszający wpis opublikowała także produkcja serialu: 

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Kipiel-Sztuka, wspaniała aktorka, przyjaciółka i dobry człowiek. Ale żaden artysta nie odchodzi naprawdę, dopóki żyje jego sztuka i pamięć o nim. Będziemy tęsknić

Do tej pory niewiele było wiadomo o chorobie, na którą zmarła aktorka. Natomiast wiadomo było, że od lat Marzena chorowała na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, jednak jak Renata Pałys przekazała, że to nie ta choroba spowodowała jej śmierć. 

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki

13 czerwca w Legnicy odbyło się ostatnie pożegnanie Marzeny Kipiel-Sztuki, której ciało zostało skremowane i umieszczone w urnie z obrazkiem kolorowego ptaka.Żałobnicy, zgodnie z wolą zmarłej, ubrani byli na kolorowo i przynieśli kolorowe kwiaty. 

 Podczas ceremonii głos zabrała przyjaciółka aktorki, Renata Pałys, czyli serialowa Paździochowa:

Znałam Marzenę najdłużej z całej ekipy ‘Świata według Kiepskich’. Spotkałyśmy się w teatrze w Legnicy, gdzie od razu zauważyłam jej niezwykłe umiejętności. Nasza współpraca na planie była zawsze idealna, rozumiałyśmy się bez słów. W ostatnich tygodniach byłam z Marzeną bardzo blisko, widziałyśmy się tuż przed jej odejściem. Kiedy rano dostałam wiadomość o jej śmierci, byłam już pogodzona z tym faktem.

Podczas przemówienia Pałys wyznała, że Kipiel-Sztuka przekonana była, że umrze na raka płuc ze względu na to, że sporo paliła. Aktorka zdradziła, że Marzena chorowała na nowotwór. 

Marzena myślała, że umrze na raka płuc. Całe życie jarała te swoje cieniasy. Późno się dowiedziała o nowotworze.

Kim była Marzena Kipiel-Sztuka?

Marzena Kipiel-Sztuka urodziła się w Legnicy, gdzie skończyła lokalne Technikum Budowlane. W latach 1987 do 1989 pracowała jako suflerka w Teatrze imienia Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Później, przez blisko dekadę od 1989 do 2000, była aktorką w Teatrze Dramatycznym w Legnicy, a w 1991 roku zdała egzamin eksternistyczny.

W 2007 roku Marzena wystąpiła w pierwszej edycji programu "Jak oni śpiewają", który był emitowany na antenie Polsatu. W 2014 roku otrzymała nagrodę "Kryształowy Granat" na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu, przyznawaną za najśmieszniejszą rolę aktorską sezonu 2013/2014.

Znaczną popularność w Polsce przyniosła jej rola Halinki Kiepskiej w serialu "Świat według Kiepskich", który miał premierę 16 marca 1999 roku na Polsacie. Pomimo początkowych wątpliwości co do jego powodzenia, serial ten cieszył się dużym zainteresowaniem i był emitowany przez niemal 23 lata, stając się jednym z najdłużej trwających programów w historii polskiej telewizji.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje Marzena Kipiel- Sztuka

 

Udostępnij: