Nie żyje słynna piosenkarka R&B!

Świat muzyki R&B pogrążony jest w żałobie po stracie Angeli Bofill, znakomitej wokalistki, która zmarła w wieku 70 lat w domu swojej córki. Informację o jej śmierci potwierdził menedżer artystki oraz jej najbliżsi, jednak nie podano oficjalnej przyczyny zgonu.

Kim Była Angela Bofill?

Angela Bofill była amerykańską piosenkarką o kubańsko-portorykańskich korzeniach, która wywarła ogromny wpływ na scenę muzyczną. Jej debiutancka płyta "Angie" z 1978 roku otworzyła jej drzwi do światowej kariery, a największą popularność zdobyła w latach 70. XX wieku. Do jej najbardziej znanych utworów należą "I Try", "This Time I’ll Be Sweeter" oraz "Angel of the Night". Angela Bofill kontynuowała swoją muzyczną karierę do lat 90., regularnie wydając nowe albumy i koncertując.

Piosenkarka od dłuższego czasu zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W 2006 i 2007 roku przeszła dwa udary, które poważnie wpłynęły na jej zdolność do chodzenia, mówienia i śpiewania. Z powodu braku ważnego ubezpieczenia zdrowotnego, nie była w stanie pokryć kosztów leczenia. Przyjaciele i fani artystki zorganizowali koncert charytatywny, aby pomóc jej w powrocie do zdrowia. Po pięciu latach rehabilitacji, Angela Bofill wróciła do muzyki i cieszyła się z ponownego wejścia na scenę.

Cieszę się, że znów mogę grać - mówiła.

Śmierć Angeli Bofill

Angela Bofill zmarła 13 czerwca 2024 roku w domu swojej córki. Informacja o jej odejściu pojawiła się na oficjalnym profilu artystki na Facebooku w dwóch oddzielnych postach. Nie ujawniono jednak oficjalnej przyczyny śmierci.

Ze smutkiem przekazuję informację o śmierci mojej przyjaciółki Angie, która zmarła 13 czerwca nad ranem - napisano w jednym z postów.

Zdjęcie Nie żyje słynna piosenkarka R&B! #1

Pogrzeb piosenkarki ma się odbyć 28 czerwca. W drugim poście potwierdzono autentyczność wiadomości, odnosząc się do wcześniejszych fałszywych doniesień o jej śmierci.

W imieniu Shauny Bofill i jej męża Chrisa Portugese, informujemy, że doniesienia o odejściu Angeli są prawdziwe. Dziękujemy wszystkim za kondolencje - podał menedżer artystki.

Rozpacz fanów

Śmierć Angeli Bofill poruszyła wielu jej fanów, którzy wyrazili swój smutek i szok w komentarzach pod postem na Facebooku. Wielu z nich składało kondolencje rodzinie.

Spoczywaj w pokoju, Angela.

Jestem naprawdę wstrząśnięta jej odejściem.

Dziękuję za Twoje muzyczne dziedzictwo.

Angela Bofill pozostawiła po sobie niezatarte ślady w świecie muzyki. Jej przejmujący głos i emocjonalne występy dotknęły serca wielu ludzi, pozostawiając trwały ślad w gatunku R&B. Jej muzyczna podróż, pełna zarówno triumfów, jak i osobistych wyzwań, jest świadectwem jej niezłomności i talentu.

Podczas gdy fani i artyści wspominają jej spuściznę, muzyka Angeli Bofill nadal brzmi, zapewniając, że jej pamięć będzie żyła poprzez jej ponadczasowe utwory. Świat stracił wyjątkową artystkę, ale jej wpływ i duch pozostaną w sercach tych, którzy ją kochali i jej muzykę.

ZOBACZ TAKŻE: Tragiczna śmierć znanego youtubera

Udostępnij: