William i Harry w żałobie. Nie żyje 20-letnia krewna…

Brytyjska rodzina królewska przeżywa kolejny bolesny cios. W wieku zaledwie 20 lat zmarła Rosie Roche, daleka krewna księcia Williama i księcia Harry’ego. Młoda kobieta została znaleziona martwa w swoim rodzinnym domu w Norton, w Anglii. Jak informują brytyjskie media, w pobliżu jej ciała znajdowała się broń palna. Śmierć Rosie została oficjalnie potwierdzona 14 lipca.

Kim była Rosie Roche?

Rosie pochodziła z rodziny powiązanej z arystokracją – była wnuczką brata księżnej Diany, co czyniło ją kuzynką synów księżnej: Williama i Harry’ego. Studiowała literaturę angielską na prestiżowym Uniwersytecie w Durham, a życie miała jeszcze całe przed sobą. Do tragicznego odkrycia doszło, gdy jej matka i siostra weszły do pokoju, w którym Rosie właśnie pakowała się na wyjazd ze znajomymi.

Nie żyje 20-letnia kuzynka księcia Williama

Jak poinformował koroner cytowany przez „The Sun”, okoliczności śmierci nie budzą podejrzeń, a śledczy nie dopatrują się udziału osób trzecich. Sprawa została zakwalifikowana jako zamknięta, choć wciąż pozostaje wiele pytań i emocji.

W krótkim oświadczeniu bliscy Rosie wyrazili głęboki żal po jej stracie, zaznaczając, że będzie jej „bardzo brakować”. W nekrologu opublikowanym w „Yorkshire Post” nazwano ją „ukochaną córką, siostrą i wnuczką”. Rodzina poprosiła o prywatność i zapowiedziała, że pogrzeb odbędzie się w kameralnym gronie, natomiast publiczne nabożeństwo żałobne zostanie zorganizowane w późniejszym terminie.

"Ukochana córka Hugh i Pippy, niesamowita siostra Archiego i Agathy, wnuczka Dereka i Rae Long" – napisano.

To już kolejna tragedia w królewskim otoczeniu w ostatnim czasie. W lutym świat obiegła wiadomość o śmierci Thomasa Kingstona, męża Lady Gabrielli Kingston. Mężczyzna – były partner Pippy Middleton, młodszej siostry księżnej Kate – również zginął w tragicznych okolicznościach. Jego ciało znaleziono w rodzinnym domu, a przyczyną śmierci było samookaleczenie.

Niepokój wokół losów młodych arystokratów

Rosie Roche była osobą pełną życia, z pasją do literatury i planami na przyszłość. Jej nagła śmierć wstrząsnęła nie tylko rodziną, ale również opinią publiczną. Trudno przejść obojętnie obok rosnącej liczby tragedii dotykających młodych ludzi z arystokratycznych kręgów. Społeczność zadaje sobie pytanie, czy za pozornym blaskiem i uprzywilejowanym życiem nie kryją się problemy, o których nie mówi się głośno.

Jak rozpoznać pierwsze objawy depresji?

Depresja to nie tylko smutek, ale poważna choroba psychiczna, która może rozwijać się po cichu, niezauważalnie. Oto sygnały ostrzegawcze, których nie wolno ignorować:

  • 🔹 Utrata zainteresowań – ktoś, kto dotąd miał pasje, nagle traci nimi zainteresowanie.

  • 🔹 Zmiany w śnie i apetycie – bezsenność, nadmierna senność, brak apetytu lub jego nagłe zwiększenie.

  • 🔹 Izolacja społeczna – unikanie ludzi, wycofanie się z życia towarzyskiego.

  • 🔹 Uczucie beznadziei i pustki – osoba mówi, że „nic nie ma sensu” lub „jest ciężarem dla innych”.

  • 🔹 Problemy z koncentracją i pamięcią – trudności z nauką, pracą czy podejmowaniem prostych decyzji.

  • 🔹 Zmiany nastroju – od apatii po nagłe wybuchy płaczu lub złości.

  • 🔹 Mówienie o śmierci lub żegnanie się z bliskimi.

Niektóre objawy mogą być subtelne, dlatego tak ważna jest czujność otoczenia.

📞 Gdzie szukać pomocy?

W Polsce działają całodobowe telefony zaufania:

  • 116 123 – Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym

  • 116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

  • 800 70 2222 – Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym

  • Można także zgłosić się na szpitalny oddział ratunkowy lub do najbliższego punktu interwencji kryzysowej

Pamiętaj: prośba o pomoc to nie słabość, lecz siła. Czasami jedno dobre słowo, obecność i uważność mogą uratować komuś życie.

Źródła zdjęć: Wikipedia- Autorstwa Number 10 - Prime Minister Keir Starmer attends Holocaust Memorial Day, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=162815535

Autorstwa UK Government - Queen Elizabeth II coffin arrives at the Houses of Parliament, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=127145887

Udostępnij: