W piątek, 5 września 2025 roku, na trasie S19 w Jeżowem (woj. podkarpackie) doszło do jednego z najtragiczniejszych wypadków tego roku. Około godziny 15:00 zderzyły się dwa samochody osobowe – czarna i biała skoda. Skutki były dramatyczne: zginęły dwie osoby, a trzy kolejne zostały ciężko ranne. Jedną z ofiar była ceniona dziennikarka radiowa i telewizyjna, Katarzyna Stoparczyk. Teraz służby ujawniają wstrząsające szczegóły wypadku!
- Służby ujawniają wstrząsające szczegóły wypadku
- Stoparczyk była pasażerką czarnej skody
- Kilka godzin wcześniej występowała publicznie
- Śledztwo i utrudnienia na drodze
- Kim była Katarzyna Stoparczyk?
Służby ujawniają wstrząsające szczegóły wypadku
W piątek, 5 września 2025 roku, na trasie S19 w Jeżowem (woj. podkarpackie) doszło do jednego z najtragiczniejszych wypadków tego roku. Około godziny 15:00 zderzyły się dwa samochody osobowe – czarna i biała skoda. Skutki były dramatyczne: zginęły dwie osoby, a trzy kolejne zostały ciężko ranne. Jedną z ofiar była ceniona dziennikarka radiowa i telewizyjna, Katarzyna Stoparczyk.
Świadkowie relacjonowali, że oba pojazdy poruszały się tym samym pasem ruchu. Czarna skoda uderzyła w tył białej, powodując ogromne zniszczenia. Jeden samochód miał całkowicie zgnieciony przód, drugi – tył. – Ludzie byli zakleszczeni we wrakach, to wyglądało przerażająco – mówili wstrząśnięci świadkowie.
Stoparczyk była pasażerką czarnej skody
Na miejsce natychmiast wezwano wszystkie służby ratunkowe. Niestety, dla dwóch osób nie udało się nic zrobić.
– Śmierć poniosła pasażerka jednego auta i pasażer drugiego. Trzy inne osoby z obrażeniami zostały przewiezione do szpitala – poinformowała podkomisarz Katarzyna Pracało z policji w Nisku.
Jak ustalono, Katarzyna Stoparczyk podróżowała czarną skodą jako pasażerka. Obok niej siedział kierowca – mężczyzna, który odniósł obrażenia, ale przeżył. W drugim aucie jechało trzech mężczyzn. Jeden z pasażerów zginął, a kierowca i drugi pasażer trafili do szpitala.
Kilka godzin wcześniej występowała publicznie
Tragiczny wypadek wydarzył się zaledwie 20 minut drogi od Stalowej Woli, gdzie dziennikarka kilka godzin wcześniej brała udział w STALOVE Festival. O godzinie 10:00 uczestniczyła w debacie zatytułowanej „Słowo leczy, słowo rani”. Jak zwykle przyciągnęła uwagę publiczności swoim spokojem, autentycznością i wrażliwością.
To wystąpienie – pełne ciepła i refleksji – okazało się jednym z jej ostatnich publicznych spotkań. Jeszcze tego samego dnia Katarzyna Stoparczyk wyruszyła w podróż na Śląsk, gdzie 6 września miała pojawić się na Kongresie Kobiet w Katowicach. Niestety, nie dotarła na miejsce.
Śledztwo i utrudnienia na drodze
Na miejscu zdarzenia przez wiele godzin pracowały służby pod nadzorem prokuratora. Droga ekspresowa w kierunku Rzeszowa została całkowicie zablokowana, a kierowców kierowano objazdami. Ruch przywrócono dopiero wieczorem. Na razie śledczy badają wszystkie okoliczności tragedii, by ustalić, jak dokładnie doszło do zderzenia i kto ponosi odpowiedzialność.
Kim była Katarzyna Stoparczyk?
Katarzyna Stoparczyk miała 55 lat i od lat była związana z mediami. Słuchacze Polskiego Radia znali ją z audycji „Dzieci wiedzą lepiej”, „Zagadkowa Niedziela” czy „Myślidziecka 3/5/7”. Przez lata współpracowała również z Telewizją Polską, współtworząc program „Duże Dzieci” wraz z Wojciechem Mannem.
Była nie tylko dziennikarką, lecz także autorką książek i reżyserką spektakli teatralnych. Jej wyjątkowa empatia i umiejętność rozmowy sprawiały, że potrafiła poruszać serca zarówno dorosłych, jak i najmłodszych.
– W swoich programach w niezwykły sposób potrafiła rozmawiać z dziećmi, a dorosłym przypominała, że w każdym z nas wciąż żyje coś z dziecka – napisano o niej we wspomnieniu Radia 357.
źrodło zdjęcia: Facebook/KPP Nisko