Dom

Jakie są sposoby na naturalne farbowanie jajek! 6 sprawdzonych trików

Farbowanie jajek to jedna z najbardziej popularnych tradycji podczas Świąt Wielkanocnych. Warto jednak pamiętać, że wiele dostępnych na rynku farb jest pełnych szkodliwych substancji chemicznych, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Na szczęście istnieje wiele naturalnych sposobów farbowania jajek, które pozwalają uzyskać piękne, kolorowe jajka bez użycia szkodliwych barwników.

Farbowanie jajek to tradycyjna i bardzo popularna forma dekoracji podczas Świąt Wielkanocnych. Choć na rynku dostępne są różnego rodzaju chemiczne farby, wiele osób decyduje się na naturalne sposoby farbowania jajek. W tym artykule przedstawiamy 6 prostych i naturalnych sposobów, dzięki którym możesz stworzyć piękne, kolorowe jajka bez użycia szkodliwych substancji chemicznych.

6 sposobów na naturalne farbowanie jajek

  1. Czerwone buraki

Czerwone buraki to idealny sposób na uzyskanie pięknego, głębokiego koloru na jajkach. Aby to zrobić, należy ugotować kilka czerwonych buraków, a następnie wylać wywar do płytki. Jajka umieszczamy w płycie z wywarem, a następnie trzymamy w lodówce przez kilka godzin lub przez całą noc. Im dłużej jajka będą w wywarze, tym bardziej intensywny kolor uzyskamy.

  1. Kurkuma

Kurkuma to kolejny naturalny barwnik, który doskonale sprawdza się w farbowaniu jajek. Aby uzyskać żółty kolor, należy rozpuścić łyżeczkę kurkumy w wodzie i gotować jajka w tej mieszance przez około 20 minut. Po ugotowaniu, jajka należy ostudzić i wypolerować na sucho.

  1. Kawa

Jeśli chcesz uzyskać ciemniejszy, brązowy kolor, warto spróbować ugotować jajka w mocnej kawie. Wystarczy gotować jajka w kawie przez około 20 minut, a następnie je ostudzić i wypolerować na sucho.

  1. Cebula

Cebula to kolejny naturalny barwnik, który pozwala na uzyskanie pięknego, rustykalnego koloru. Aby to zrobić, należy ugotować kilka cebul w wodzie, a następnie dodać do wody łyżkę octu i kilka łyżek soli. Jajka należy gotować w tej mieszance przez około 20 minut, a następnie ostudzić i wypolerować.

  1. Szpinak

Szpinak to naturalny barwnik, który pozwala na uzyskanie pięknej, zielonej barwy na jajkach. Aby to zrobić, należy ugotować kilka liści szpinaku w wodzie, a następnie dodać do wody łyżkę octu. Jajka należy gotować w tej mieszance przez około 20 minut, a następnie ostudzić i wypolerować.

  1. Sok z jagód

Aby uzyskać fioletowy kolor na jajkach, warto spróbować użyć jagód. Należy ugotować kilka jagód w wodzie, a następnie dodać do niej łyżkę octu i gotować w takiej mieszance jajka przez około 20 minut. Po ugotowaniu należy je ostudzić i wypolerować.

Zobacz także: Osoby spod tych znaków zodiaku czeka wielkanocna trauma!

Udostępnij: