„Klecha” produkcji TVP wkrótce w kinach – ma to związek z nowym filmem „Kler”?

„Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego porusza kontrowersyjny temat, a mianowicie funkcjonowanie księży w polskich kościołach. Film wywołał ogromne zainteresowanie, a sale kinowe były pełne ludzi. Teraz możemy spodziewać się filmu, który być może będzie odpowiedzią na „Kler”.

„Klecha”

Okazuje się, że TVP pracuje nad produkcją nowego filmu o nazwie „Klecha”. Zdjęcia zakończyły się już w październiku. Przewidziana jest również wersja telewizyjna w postaci trzech odcinków. Premiera filmu ma odbyć się w marcu 2019 roku.

Kogo zobaczymy?

W filmie zobaczymy wiele znanych nam aktorów. Wystąpią między innymi Marcin Bosak, Artur Żmijewski, Piotr Fronczewski, Danuta Stenka, Robert Gonera oraz Janusz Chabior. Główną rolę zagra jednak Mirosław Baka

Zdjęcie „Klecha” produkcji TVP wkrótce w kinach – ma to związek z nowym filmem „Kler”? #1


O czym opowiada film?

Jest to powrót do lat 70., kiedy księża byli prześladowani przez tzw. „Grupę D”. Była to tajna grupa stworzona do walki z Kościołem. Film skupia się przede wszystkim na prawdziwej historii księdza Romana Kotlarza, który brał udział w wydarzeniach radomskich w 1976 roku.

Nazwa „Klecha” również nie została wybrana przypadkowo. W ten sposób nazywały się akta, które zza czasu PRL-u zostały sporządzone przeciwko księżom.

Produkcja przypomina odpowiedź na film „Kler”, ale czy faktycznie tak będzie? Dowiemy się w marcu następnego roku.

+
Udostępnij: