Każdy powód jest dobry, żeby zasiąść do oglądania filmu. Z okazji końca tygodnia, w nagrodę za ciężką pracę. Wybór pretekstu pozostawiam jako dowolny. Wszystkim widzom, którzy w filmach szukają inspiracji przypominam (lub przedstawiam) pięć tytułów.

1. Forrest Gump (1994)

To jeden z tych filmów, które każdy powinien znać. Wciągająca historia Forresta - tego jak układało się jego życie i jak on sam wpłynął na życie innych. W tym niejednego widza. Forrest jest niezwykłym człowiekiem wychowanym tylko przez mamę, której zawsze starał się być posłuszny. Jego koleje losu, to jednocześnie nietypowa podróż po historii Stanów Zjednoczonych oraz portret społeczeństwa. Słodko-gorzka opowieść o tym, jak można przejść przez życie i odnaleźć swoje szczęście.

"Moja mama zawsze mówiła Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, co ci trafi". z filmu "Forrest Gump"

2. Zmowa pierwszych żon (1996)

W czasach, kiedy metryka i młody wygląd są najważniejsze, warto wrócić do tego filmu. Głównymi bohaterkami są trzy przyjaciółki w pewnym wieku. Każda z nich jest na swój sposób doświadczona przez życie. Wszystkie są porzucone przez swoich mężów na rzecz młodszych kobiet. Tak naprawdę, przyjaciółki spotykają się po raz pierwszy od czasów ukończenia szkoły - na pogrzebie jednej z nich. Odnawiając dawną więź postanawiają dowieść, że to jeszcze nie czas żeby je przekreślać. Udowadniają sobie i innym na jak wiele je stać. A wszystko dzieje się przy udziale świetnej obsady aktorskiej.

Zdjęcie 5 najbardziej inspirujących filmów. Nasze zestawienie #1

"Drogie Panie, musicie być silne i niezależne. I pamiętajcie - nie dajcie się, niech oni wam dają". z filmu "Zmowa pierwszych żon"

3. Sekretne życie Waltera Mitty (2013)

Historia, z którą wiele osób może się utożsamiać. Jest o człowieku, który prowadzi życie, jakiego dla siebie nie chciał. Nie potrafi się odnaleźć ani w życiu zawodowym ani prywatnym. Poprzez niesamowitą podróż, w którą się wybiera ma szansę odkryć kim naprawdę jest. W międzyczasie, uczy się kilku ważnych lekcji. Aż ostatecznie jako nowa wersja siebie powraca do miejsca, z którego wyruszył.

"By ujrzeć świat, czające się ryzyko by wyjrzeć zza ścian, zbliżyć się by się odnaleźć i poczuć to jest cel życia". z filmu "Sekretne życie Waltera Mitty"

4. Podaj dalej (2000)

Zadanie domowe, które wyszło daleko poza szkołę. Uczniowie mieli się zastanowić, w jaki sposób mogą zmienić świat. Jeden z chłopców poważnie podszedł do problemu i wymyślił grę podaj dalej”. Zasady są proste: „ musisz zrobić coś, co naprawdę komuś pomoże; ta osoba, sama nie mogłaby tego zrobić; w ramach zapłaty, ta osoba pomoże na tych samych zasadach kolejnym trzem osobom. Czy ktoś podejmie się tej gry? Odpowiedź znajdziemy w filmie.

"Myślę, że niektórzy ludzie są zbyt wystraszeni. Podejrzewam, że to musi być trudne dla ludzi, którzy są przyzwyczajeni do rzeczy takich jakimi są – nawet jeśli są złe – próbować je zmieniać. Oni już się trochę poddali. A jeśli to zrobili to każdy w pewnym sensie przegrał". z filmu "Podaj dalej"

5. Motyl i skafander (2007)

Historia życia redaktora Elle - Jeana-Dominique’a Bauby’ego, który po udarze mózgu jest cały sparaliżowany. Chociaż nie, to lekkie niedomówienie. Paraliżowi nie uległa jego lewa powieka. Za sprawą terapeutki, Bauby uczy się porozumiewać ze światem. W ten sposób mamy możliwość poznać jego myśli i uczucia. W filmie jesteśmy także świadkami przedsięwzięcia, jakiego się podejmuje poruszający jedynie jedną powieką pacjent. Zainteresowani, co to może być? Czas na seans.

"Zdecydowałem się przestać siebie żałować. Oprócz mojego oka, jeszcze dwie rzeczy nie są sparaliżowane – to moja wyobraźnia i pamięć". z filmu "Motyl i skafander"

Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img