Nie żyje Wiesław Gołas – wybitny aktor teatralny i filmowy. Artysta był znany m.in. z ról w takich produkcjach jak „Czterej pancerni i pies” oraz „Brunet wieczorową porą”. Wiesław Gołas miał 90 lat, a informację o śmierci przekazała jego córka - Agnieszka Gołas-Ners.

Wiesław Gołas

Wiesław Gołas był jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych aktorów polskich starszego pokolenia. Urodził się 4 października 1930 roku w Kielcach. Jako dziecko był członkiem ruchu oporu i więzionym przez gestapo żołnierzem AK. W 1954 roku ukończył PWST, następnie podjął pracę w Teatrze Dolnośląskim. Był również związany z warszawskim Teatrem Dramatycznym.

Wiesław Gołas przez 40 lat kariery dał się poznać jako zarówno świetny aktor komediowy, jak i wybitny odtwórca ról dramatycznych. Grał w produkcjach najlepszych polskich reżyserów, m.in. Andrzeja Wajdy.

Ukończył warszawską szkołę teatralną, ale ma w swojej osobowości cechy, których żadna szkoła nie nauczy. W historii naszego teatru, filmu i kabaretu zajmuje bardzo ważne, należne mu miejsce, szczególne i trudne do zastąpienia - pisał o nim Wojciech Młynarski.

Wiesław Gołas - przyczyna śmierci

Żona aktora, Maria Krawczyk-Gołas na początku 2021 roku zdradziła, że jej mąż w 2020 roku miał udar: 

Mąż miał udar, ciężko mu się mówi. Udar miał w październiku. Ale jest na chodzie. Opiekuję się nim. Wszystko będzie dobrze. - mówiła w rozmowie z "Super Expressem"

4 września aktor trafił do szpitala po drugim wylewie. Pogotowie zabrało go z Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, gdzie tymczasowo przebywał. Wiesław Gołas zmarł 9 września nad ranem. Miał 90 lat.

NB

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img