Rośnie popularność wartego uwagi serialu „Sprzątaczka”.

Po październikowej premierze serial „Sprzątaczka” bije rekordy popularności na Netflixie. Widzowie doceniają charyzmatyczną grę aktorską oraz fabułę, która została oparta na prawdziwych wydarzeniach.

“Sprzątaczka” jest luźną adaptacją autobiograficznej powieści Stephanie Land, która spisała swoje doświadczenia z wychodzenia z przemocowego związku.

Okazuje się, że większość z zaprezentowanych zdarzeń wydarzyła się naprawdę ,chodź ciężko w to uwierzyć. Land opisała swoje doświadczenia, jako samotna matka utrzymująca się tylko dzięki ciężkiej pracy i nędznym programom pomocy najbiedniejszym. 

W rolach głównych zobaczymy m.in. Margaret Qualley, Andie MacDowell, Nick Robinson.

Scenariusz na podstawie wspomnień S. Land napisała Molly Smith Metzler.

Produkcją zajęło się studio LuckyChap Entertainment.

Fabuła serialu

Produkcja przedstawia historię młodej matki, która postanawia wyrwać się z przemocowego związku i zawalczyć o lepszą przyszłość dla swojego dziecka i samej siebie. Główna bohaterka doświadcza wszystkiego, co wiąże się z biedą, niskopłatną pracą oraz wykluczeniem. W czasie walki o lepszą przyszłość dla siebie i dziecka doświadcza pogardy i strachu przed bezdomnością. Poza kłodami rzuconymi jej pod nogi spada na nią również obowiązek opieki nad matką chorującą na nieleczoną chorobę dwubiegunową.

W serialu poruszone jest psychiczne maltretowanie głównej bohaterki. Musi mierzyć się ona z toksycznym mężem, traumatycznymi doświadczeniami z przeszłości oraz nierówną walką o prawa do córeczki.

“Sprzątaczka” to serial o biedzie, o niezależności i o tym, że nie zawsze ciężką pracą możemy sięgnąć gwiazd.

W serialu ukazane są również kulisy funkcjonowania domów samotnych matek oraz organizacji społecznych. Pokazany jest także zawód sprzątaczki w Stanach Zjednoczonych.

„Sprzątaczka” pokazuje też, w jaki sposób trauma przenosi się na kolejne pokolenia/ 

Przesłanie serialu

Produkcja ta pokazuje, jak można wyzwolić z toksycznego związku i oderwać od negatywnych aspektów życia.

Główna bohaterka imponuje widzowi uporem, determinacją i umiejętnością poświęcania się. Serial może otworzyć niektórym oczy, skłonić to refleksji. Serial pokazuje się, że przemoc nie zawsze dotyczy sfery fizycznej. Może nią też być manipulacja, kontrola czy przemoc ekonomiczna.

“Sprzątaczka” bezwzględnie rozprawia się ze stereotypem, że każdy może osiągnąć, co chce – wystarczy ciężko na to pracować.

Serial mierzy się ze stereotypowymi wyobrażeniami na temat rzeczywistości, obalając przy tym powszechnie krążące mity.

Serial rozprawia się z mitem, że każdy jest kowalem swojego losu, oraz że Ameryka jest cudowną krainą.

MP

Udostępnij: