Po ponad 30 latach od produkcji miłośnicy Kevina dostrzegli wyjątkowo przerażający przekaz jednej ze scen. Sprawdź, o co dokładnie chodzi!

„Kevin sam w domu” to świąteczny hit!

„Kevin sam w domu: to kultowa świąteczna komedia, bez której wiele osób nie wyobraża sobie Bożego narodzenia. To historia o pomysłowym i rezolutnym chłopcu Kevinie (Macaulay Culkin), który w wyniku pomyłki zostaje sam w domu na święta i musi ochronić rodzinną posiadłość przed włamywaczami.

„Kevin sam w domu” z ukrytym mrocznym przekazem?

Prawdziwi fani potrafią oglądać bez końca ten kultowy świąteczny film i wyszukiwać coraz to nowe ciekawostki na jego temat. Tym razem wpadli na trop mrocznego przekazu ukrytego w jednej ze scen. Kluczowa jest scena na lotnisku z matką Kevina, w której, według fanów produkcji znalazły się… motywy satanistyczne. Jak to w ogóle możliwe?

Mroczny wątek w filmie "Kevin sam w domu"

Fani doszukali się mrocznych motywów w jednej z kluczowych scen filmu. Chodzi o tę, gdy na lotnisku zrozpaczona matka Kevina, Kate otrzymuje pomoc od Gusa Polinskiego, króla Polki. Mężczyzna proponuje jej, że umożliwi jej szybki powrót do 10-letniego syna. Z pozoru to godny podziwu gest człowieka, który chciał pomóc kobiecie, w sytuacji bez wyjścia. W rzeczywistości jednak motywy tego bohatera mogły być zupełnie inne…

Motywy satanistyczne w jednej ze scen filmu?

„Są święta, czas dawania nadziei. Nie dbam o to, czy będę musiała porwać wasz samolot, oddać wszystko, co posiadam, czy nawet zaprzedać duszę samemu diabłu. Wrócę do domu do syna!”  - mówi matka Kevina.

Według fanów to nie przypadek, że po wypowiedzeniu słów o zaprzedaniu duszy diabłu, na drodze matki Kevna staje tajemniczy Gus!

Fani zauważyli, że duże znaczenie ma również miejsce, w którym się to dzieje. To lotnisko w Scranton, w pobliżu którego znajduje się skrzyżowanie, o którym mówi się, że każdy może tam złożyć ofiarę diabłu…

Fani filmu diabelskiego motywu dopatrują się także w tym, jak Gus przedstawił się Kate. Wypowiedział słowa "Allow me to introduce myself", co jest fragmentem piosenki The Rolling Stones pod wiele znaczącym tytułem… "Sympathy for the Devil".

DZ

Udostępnij:


Sklep


Zobacz więcej

subscribe img