Fascynują Cię więzienne tajemnice? Lubisz mroczne historie zza krat? Sprawdź nasz ranking filmów i seriali o więzieniu. Przedstawiamy najlepsze propozycje, które po prostu musisz zobaczyć!

„Skazani na Shawshank”

Skazani na Shawshank to wybitny film nakręcony na podstawie opowiadania Stephena Kinga. Zyskał uznanie zarówno krytyków, jak widzów na całym świecie i doczekał się aż siedmiu nominacji do Oscara oraz dwóch do Złotych Globów.

Opowiada historię bankiera Andy`ego Dufresne (w roli głównej Tim Robbins), który został niesłusznie skazany na dożywocie, za podwójne zabójstwo - swojej żony i jej kochanka. Stara się przetrwać w brutalnym, więziennym świecie. Udaje mu się to dzięki sprytowi, inteligencji oraz pomocy przyjaciela Reda (w tej roli Morgan Freeman).

“Symetria”

Ten film to polski klasyk, który trzeba obejrzeć. Młody mężczyzna Łukasz zostaje niesłusznie skazany za rzekomą napaść na staruszkę. W więzieniu pod wpływem dramatycznych wydarzeń za wszelką cenę stara się dołączyć do grupy grypsujących. Będzie zaskoczony, gdy dowie się jak wygląda więzienny świat i jakie zasady w nim panują.

„Więzienie Oz”

Serial przedstawia trudne i pełne problemów życie skazańców przebywających w więzieniu o zaostrzonym rygorze Oswald, nazywanym przez osadzonych Oz. Poznajemy losy osadzonych i strażników więziennych, ich życie w izolatkach, celach śmierci oraz na eksperymentalnym oddziale, który ma pomóc im się resjocjalizować.

„Skazany na śmierć”

Michael Scofield, chce uratować swojego rata, niesłusznie skazanego na karę. W tym celu pozoruje przestępstwo i zostaje osadzony w tym samym zakładzie karnym. Ma genialny plan ucieczki, mapę więzienia wytatuowaną na swoim ciele.

“Orange Is the New Black”

Piper Chapman młoda, ładna kobieta z dobrego domu, zostaje skazana za błąd z przeszłości: przemyt pieniędzy pochodzących ze sprzedaży narkotyków. Początkowo jest przerażona więzienną rzeczywistością, ale z czasem się dostosowuje do nowych zwyczajów. Z jej perspektywy poznajemy codzienne życie i losy więźniarek z Lichfield. W tym więzieniu jednak nic nie jest takie, jak się wydaje. Poznajemy normalne kobiety, które w swoim życiu popełniły tragiczne w skutkach błędy i doprowadziły je za kratki.

DZ

Udostępnij:


Sklep


Zobacz więcej

subscribe img