Uwielbisz medyczne ciekawostki i nietypowe chorobowe przypadki? Nie boisz się widoku krwi i skalpela? W takim razie koniecznie sprawdź nasz ranking seriali o lekarzach. Przedstawiamy najlepsze seriale medyczne, które musisz zobaczyć!

Chirurdzy

Ten kultowy serial doczekał się aż 17 sezonów i zdobył wielką popularność wśród fanów na całym świecie. Serial opowiada o życiu i perypetiach lekarzy, którzy pracują na oddziale chirurgii jednego ze szpitali w Seattle. Główną bohaterką jest Meredith Grey, która wraz z innymi młodymi lekarzami właśnie rozpoczyna staż. Nie spodziewa się nawet co ją czeka i że przyjdzie jej się mierzyć z pracą bez wytchnienia, skomplikowanymi przypadkami medycznymi oraz wymagającymi przełożonymi.

Doktor House

To absolutny hit wśród medycznych seriali. Fabuła opowiada o charyzmatycznym lekarze Gregorym House, który wraz ze swoim zespołem rozwiązuje niesamowite zagadki medyczne. Przy tym musi mierzyć się ze swoimi demonami- uzależnieniem od środków przeciwbólowych, brakiem cierpliwości i niechęcią do innych, szczególnie pacjentów.

Ostry dyżur

Ten serial zdobył aż 55 statuetek  i 176 nominacji, co świadczy o jego wielkiej popularności. To niesamowita historia lekarzy, pracujących w County General, którzy starają się pogodzić życie zawodowe z osobistym. W rolach głównych niezapomniany George Clooney, Sherry Stringfield, Noah Wyle i Anthony Edwards.

Szpital New Amsterdam

Fabuła tego serialu skupia się wokół Maxa Goodwina, dyrektora medycznego, który chce przywrócić dawną świetność szpitalowi w którym pracuje. Max chce naprawić system i zapewnić opiekę medyczną wszystkim tym, którzy najbardziej jej potrzebują.

The Good Doctor

To serial twórcy megahitu „Doktora House`a”. głównym bohaterem jest niezwykle uzdolniony lekarz z autyzmem, który dołącza do grona chirurgów w prestiżowym szpitalu św. Bonawentury w San Jose. Czy jednak jego choroba pozwoli mu wykonywać należycie swoją pracę?

M*A*S*H

Akcja serialu M*A*S*H rozgrywa się w latach 50., podczas wojny w Korei. Wszystko dzieje się w szpitalu polowym, gdzie chirurdzy i pielęgniarki każdego dnia bohatersko walczą o życie oraz zdrowie amerykańskich żołnierzy. Serial łączy czarny humor z tragedią i antywojennym przesłaniem.

DZ

Udostępnij:

Sklep