Przedstawiamy ranking najlepszych wojennych seriali wszech czasów. Oto porywające opowieści o poświęceniu, bohaterstwie, odwadze!

  Ranking najlepszych wojennych seriali

  „Stawka większa niż życie”

  „Stawka większa niż życie” została uznana za jeden z lepszych polski seriali wojennych i sensacyjnych. To czarno-biały serial telewizyjny z lat 1967–1968, w rolach głównych występują Stanisław Mikulski jako Hans Kloss i Emil Karewicz jako Hermann Brunner.

  Głównym bohaterem serialu jest działający na zlecenie radzieckiego wywiadu Polak Stanisław Kolicki. Łudząco przypomina aresztowanego przez Rosjan niemieckiego oficera. To podobieństwo zostaje wykorzystane do celów wywiadowczych, a on staje się znany jako Hans Kloss, czyli agent J-23 i rozpoczyna tajną misję.

  „Czterej pancerni i pies”

  Dzielni żołnierze Wojska Polskiego, w czołgu o nazwie Rudy 102 przemierzają Polskę, walcząc o jej wyzwolenie. Załoga czołgu Janek (Janus Gajos), Gustlik (Franciszek Pieczka), Grigorij (Włodzimierz Press) i Olgierd (Roman Wilhelmi) wraz z psem Szarikiem, wspólnie przemierzają szlak bojowy Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte od Studzianek do Berlina. Przeżywają po drodze wiele przygód, towarzyszą im zarówno chwile smutku i przygnębienia, jak i radosne momenty.

  „Czas honoru”

  Serial opowiada o losach grupy młodych polskich oficerów, tzw. "cichociemnych" skoczków, którzy zostali zrzuceni na teren okupowanej Polski w 1941 roku. To epicka historia dzielnych i młodych dywersantów - Bronka, Janka, Michała, Władka oraz ich najbliższych, którzy starają się przeżyć w wojennej rzeczywistości okupowanej Warszawy.

  „Kompania braci”

  Akcja serialu toczy się od 1942 roku i opowiada o losach żołnierzy z kompanii E, 2 batalionu, 506 pułku 101 Dywizji Powietrzno-Desantowej. To niezwykła historia bohaterskich młodych mężczyzn, którzy walczą na europejskich frontach II wojny światowej. Wspaniała opowieść o męstwie, odwadze, poświęceniu. Także o niepowtarzalnej więzi między żołnierzami, którzy dzięki wspólnym doświadczeniom, stają się braćmi.

  „Pacyfik”

  Epicki miniserial  wyprodukowany przez: Toma Hanksa, Stevena Spielberga i Gary'ego Goetzmana w 2010 roku. Historia trzech żołnierzy Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, którzy walczą z Japończykami na wyspach Pacyfiku. Akcja ukazuje losy dzielnych żołnierzy: Roberta Leckiego, Eugene'a Sledge'a i Johna Basilone'a, którzy toczą walki z przeciwnikami w niedostępnych dżunglach, deszczowych lasach, zdradliwych plażach i na śmiercionośnych polach, aż po ich triumfalny powrót do domu.

  M*A*S*H

  Akcja serialu M*A*S*H rozgrywa się w latach 50., podczas wojny w Korei. Wszystko dzieje się w szpitalu polowym, gdzie chirurdzy i pielęgniarki każdego dnia bohatersko walczą o życie oraz zdrowie amerykańskich żołnierzy. Serial łączy czarny humor z tragedią i antywojennym przesłaniem.

  „Paragraf 22”

  Miniserial, w reżyserii Georga Clooney`a, to połączenie dramatu i czarnej komedii. Jest luźną adaptacją powieści „Paragraf 22”, autorstwa Josepha Hellera. Kapitan Yossarian (Christopher Abbott) jest żołnierzem amerykańskiej jednostki lotniczej dowodzonej przez ambitnego pułkownika. Za wszelką cenę chce uniknąć udziału w działaniach wojennych. Symuluje chorobę psychiczną, żeby trafić do szpitala, zamiast na front. Wkrótce on jego i koledzy przekonają się, że wojna to absurd…

  DZ

  Udostępnij:

  Sklep